Avrasya, Dış Haberler

NAZARBAYEV, SURİYE GÖRÜŞMELERİNE, BAKAN DEĞİŞTİREREK HAZIRLIĞA BAŞLADI

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Dışişleri Bakanlığı’na başkent Astana’da yapılması planlanan Suriye toplantısı için hazırlanma talimatı verdi.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Nazarbayev’in Kazakistan Dışişleri Bakanlığı yetkilileriyle bir araya geldiği belirtilerek “Cumhurbaşkanı yakın zamanda Astana’da gerçekleştirilecek toplantı için dikkatle hazırlanma talimatı verdi” ifadeleri kullanıldı.

LAVROV, YENİ KAZAK MEVKİDAŞIYLA ASTA GÖRÜŞMELERİNE KONUŞTU

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un Kazakistan’ın yeni Dışişleri Bakanı Kayrat Abdrahmanov ile telefon görüşmesi yaptığı ifade edildi.Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın açıklamasına göre Lavrov ve Abdrahmanov, Suriye hükümeti ile muhalefet arasında Astana’da yapılması planlanan barış görüşmelerini ele aldı. Bakanlar ikili ilişkiler üzerinde de dururken Lavrov, Abdrahmanov’u yeni görevi dolayısıyla tebrik etti ve başarılar diledi.

ASTANA, SURİYE GÖRÜŞMELERİNE, BAKAN DEĞİŞTİREREK HAZIRLIĞA BAŞLADI

öte yandan Kazakistan Dışişleri Bakanlığı görevine Kayrat Abdrahmanov atandı. Cumhurbaşkanlığı basın merkezinden yapılan açıklamada Nursultan Nazarbayev’in Dışişleri Bakanlığı görevine daha önce BM Kazakistan Daimi Temsilcisi olan Kayrat Abdrahmanov’u tayin ettiği belirtildi. Açıklamada ayrıca eski Dışişleri Bakanı Yerlan İdrisov, İngilitre Büyükelçilği görevine atındı. 21 Nisan 1964 doğumlu Kayrat Abdrahmanov daha önce Austurya ve Slovenya büyükelçiliğinin yanı sıra BM Kazakistan Daimi Temsilcisi görevlerini üstlendi. Kazakça, Rusça ve İngilizce bilen Abdrahmanov, ilk olarak 1993 yılında Dışişleri Bakanlığı’nda göreve başladı.   tr.sputniknews.com

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,6126
Amerikan Doları
0,72843
Euro
7,6127
İngiliz Sterlini
8,4916
BIST
106919
Altın
6,845
Son Güncelleme: 01.06.2020 09:29