Genel Gündem, Gündem, Zulüm Günlüğü

AKP’nin kadın ve çocuklara yönelik zulmü tüm tepkilere rağmen devam ediyor

Hizmet Hareketine yönelik soykırıma varan zulümler hız kesmeden devam ediyor. Özellikle annelere ve küçük çocuklara savcılar ve sulh ceza hakimleri eliyle yapılan insanlık dışı muameleler vicdanlı yürekleri kanatıyor. 
Dün Trabzon’da yine içler acısı bir vaka daha yaşandı.14 Şubat günü Trabzon’da tutuklu olan eşi gazete temsilcisi Habib Oğanberdi’yi  ziyarete giden İlknur Ayşe Oğanberdi, ziyaret çıkışı gözaltına alındı. Yanında 6 yaşındaki oğlu Yasin bulunduğu halde gözaltına alınan İlknur Hanım ardından çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimi tarafından tutuklandı. Babasından uzun süredir ayrı olan, son olarak da annesini demir parmaklıklar ardına gönderen Küçük Yasin ise bir yakınına teslim edildi.Küçük Yasin şimdi Manisa’dan gelecek dedesinin kendisini almasını bekliyor. 
AKP iktidarı tarafından, darbe girişimi bahane edilerek 45 bin insan cezaevine konulmuştu. Onbinlerce insanın da gözaltına alındığı bu dönemde, son zamanlarda eşini ziyarete giden bazı kadınlar, yanlarında çocuklar olmasına bakılmaksızın gözaltına alınmaya başlanmış, bir kısmı tutuklanmıştı. 

Döviz - Borsa

Avustralya Doları
1,51386
Amerikan Doları
0,62181
Euro
6,3655
İngiliz Sterlini
7,1688
BIST
93173
Altın
5,583
Son Güncelleme: 16.01.2019 02:15