Genel Gündem, Gündem, Zulüm Günlüğü

HUKUK SKANDALLARI BİTMİYOR: GAZETECİ AYŞENUR PARILDAK, TAHLİYE EDİLMEDEN TEKRAR TUTUKLANDI

AKP iktidarının önce kayyım atayıp sonra da KHK ile kapatığı Zaman gazetesinin eski muhabiri Ayşenur Parıldak hakkında bugün tahliye kararı verildi. Ancak, savcının itirazı üzerine Parıldak cezaevinden çıkmadan hukuksuz bir şekilde tekrar tutuklandı.

Bugün görülen duruşmada, ByLock programını kullanmadığını belirten Ayşenur Parıldak, ”Emniyetten gelen rapordaki IMEI numarasının 15 haneli olması gerekirken 14 haneli.  ByLock kullanıcısı değilim. Dosyadaki telefon numarası ve bu numaraya ait olduğu öne sürülen IMEI benim değil.” şeklinde savunma yaptı.Twitter’daki mesajları kendisinin yazmadığını belirten Parıldak, dosyadaki evrakların ekran görüntüsünden ibaret olduğunu söyledi. Parıldak, sahte mesajlar yüzünden 9 aydır tutuklu olduğunu hatırlattı.

ADLİ KONTROL ŞARTIYLA TAHLİYE KARARI VERİLDİ

Savcı tutukluluk halinin devamını istedi. Mütalaaya karşı diyeceği sorulan Parıldak, “Dosyadaki eksik hususların giderilmesi için müzekkereler yazılacak. 3-4 ay daha cezaevinde kalacağım. 9 ay tutuklu kaldım. Sürekli ağlıyorum. Adalet bekliyorum.” diye konuştu. Heyet, sanık Ayşenur Parıldak’ın tutuklu kaldığı süre, delillerin büyük ölçüde toplanmış olması ve toplanamayan delillerin karartılma şüphesinin bulunmamasını göz önünde bulundurarak yurt dışına çıkma yasağı ve kolluk birimine her hafta imza vermesi kaydıyla tahliyesine hükmetti.Parıldak’ın, ailesinin arkadaşlarının sevinci arkşam saatlerinde hüzne dönüştü. Savcının itirazı üzerine Parıldak cezaevinden çıkmadan tekrar tutuklandı. TR724.COM

Döviz - Borsa

Avustralya Doları
3,89
Amerikan Doları
5,455
Euro
6,1825
İngiliz Sterlini
7,1203
BIST
103186
Altın
231,851
Son Güncelleme: 23.02.2019 16:51