Ekonomi, Genel Gündem

İpek ailesinden çalınan uçağı Yıldırım’ın oğluna verdilerAkın İpek’in çalınan uçağını adını değiştirip Binali Yıldırım’ın oğlunun şirketine tahsis ettiler.İpek-Koza Holding’e kayyım marifetiyle çöken AKP iktidarı mahkeme kararı bile beklemeden işadamı Akın İpek’in mallarını adeta yağma ediyor. Son olarak İpek’in hava taksi şirketi ATP Havacılık’ın filosundaki Gulfstream G450 tipi TC-IPK isimli uçağın tescili değiştirildi. TC-IPK tescili TC-VTN yapıldı.
Alınan bilgilere göre tescil işlemi sıradan bir olay değil. Kayyım atanan İpek’in ATP Havacılık şirketi, halen uçak kiralayarak hava taksi hizmeti verirken filodaki TC-IPK’nin Başbakan Binali Yıldırım’ın oğluna ait şirkete tahsis edildiği ileri sürülüyor.TC-IPK, menzili 8 bin 47 kilometre olan Gulfstream G450 tipi bir uçak ve saatte 980 kilometre hızla uçabiliyor.
Gulfstream G450’nin koltuk kapasitesi 8 ila 14 arasında değişebiliyor. Şirketin ikinci uçağı Cessna Sovereign ise TC-ATP tescili taşıyor.

AKP’LİLER YAĞMA SEVER

Daha önce de AKP MKYK Üyesi Sezer Katırcıoğlu, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’ne devredilen İpek Üniversitesi yerleşkesinden bir fotoğraf paylaşarak mutluluk pozu vermişti. Fotoğrafta Numan Kurtulmuş’un eşi rektör Yardımcısı Sevgi, Kurtulmuş da vardı. 

Twitter’da paylaşılan bu poz üzerine Akın İpek’in eşi Nevin İpek de bir yorum yapmış, Katırcıoğlu cevap vermek yerine İpek’i Twitter’da bloklamıştı.

Döviz - Borsa

Avustralya Doları
1,51386
Amerikan Doları
0,62187
Euro
6,3655
İngiliz Sterlini
7,1643
BIST
93173
Altın
5,583
Son Güncelleme: 16.01.2019 01:45