Genel Gündem, Röportaj

Dumanlı: Bana ve benim gibi insanlara terörist diyenler teröristin ta kendisidir


Ekrem Dumanlı, videonun ikinci bölümünde mahkemeye çıkarıldığında hakime söylediği ‘Suçumu anlatın iki saat önce doğan yavrumu 10 yıl görmemeye razıyım.’ dediğini ve suçu olmadığı için bırakıldığını belirtti. Hiçbir suçu olmadan Hidayet Karaca’nın 3 yıldır cezaevinde çürütülmesine tepki gösteren Dumanlı, ”Bana ve benim gibi insanlara terörist diyenler teröristin ta kendisidir.” dedi.

Kendisinin ve mesai arkadaşlarının ekip arabalarıyla günlerce taciz edildiğini açıklayan Dumanlı, hala Erdoğan’ın ve AK Parti’nin en kilit noktasındaki isimlerinden birinin kendisine ‘Sakın teslim olma.. Bizimkilerin planı farklı.’ dmesinden sonra gözü yaşlı olarak çok sevdiği ülkesinden çıktığını ifade etti.

Ekrem Dumanlı, ”Hodri meydan, ben geldiğimde arkadaşlarımı Ali Bulaçları, Ahmet Turan Alkanları, Atilla Taşları, Şahin Alpayları, Mümtaz’er Türköneleri, Mustafa Ünalları bırakacaksanız, ilk uçakla İstanbul’a ineyim. Bu masum insanlara zulmetmeyin.” çağrısında bulundu. Dumanlı, son olarak tanığı insanlara selendi: ”Bile bile yalan yazmadık, iftira atmadık. Tanıyanlarımızı utandıracak hiç bir şey yapmadık. Allah güzel günlerde herkesi sevdiklerine kavuştursun.”

Döviz - Borsa

Avustralya Doları
Amerikan Doları
Euro
İngiliz Sterlini
BIST
Altın
Son Güncelleme: 16.02.2019 03:18