Genel Gündem, Gündem, Zulüm Günlüğü

Yeni Asya,Tokat Kitap Fuarı’ndan çıkarıldı


Tokat Belediyesi ve Eğitim Evi tarafından düzenlenen ‘Tokat Kitap Günleri’nde, Yeni Asya standı fuar alanından çıkarıldı.

Tokat Belediyesi ve Eğitim Evi Organizasyonunca düzenlenen ‘Tokat Kitap Günleri’nde Yeni Asya Neşriyat standı fuar alanından çıkarıldı.Standın organizasyon şirketi ve Valilik ile görüşülerek kiralandığını söyleyen Yeni Asya yetkilileri, kimseye haber verilmeden yapılan uygulama için avukatlarının yasal yollara başvurmak için çalışma başlattığını açıkladı.Yeni Asya web sitesinden duyurduğu olayın sorumluluğunu kimsenin almadığını belirtirken, organizasyon şirketinin baskılar nedeniyle böyle bir uygulama yapmak zorunda kaldıklarınını iddia ettiğini duyurdu.

VALİLER ZİYARET ETMİŞTİ

Yozgat ve Tokat Valileri ile Tokat Belediye Başkanı’nın da bir gün önce ziyaret ettiği fuarda Yeni Asya standındaki izdihamın fotoğrafları gazetenin dünkü sayısında yer almıştı. Yeni Asya, geçtiğimiz günlerde Eskişehir ve Van Kitap Fuarlarına da katıldıklarını ve hiçbir engellemeyle karşılaşmadıklarını belirtirken, Tokat’ta yaşanan olayı provokasyon olarak değerlendirdi.

Döviz - Borsa

Avustralya Doları
1,48006
Amerikan Doları
0,60474
Euro
6,2032
İngiliz Sterlini
7,0209
BIST
98455
Altın
5,459
Son Güncelleme: 20.01.2019 17:46