Genel Gündem, Politika

Demirtaş: Seher’in geliri çocukların eğitimi için kullanılacak


HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, cezaevinde kaleme aldığı ‘Seher’in gelirini çocukların ve gençlerin eğitimi için kullanılacağını açıkladı.

Halkaların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, eylül ayında avukatları ve parti yöneticileri tarafından aktifleştirilen Twitter hesabı üzerinden, kısa sürede çok büyük bir satış rakamına ulaşan kitabı ‘Seher’le ilgili açıklamalarda bulundu.

 

1- Öykü kitabıma gösterilen ilgi ve dayanışmadan dolayı herkese çok teşekkür ediyorum. Bu kitap, aslında hepimizin mücadele içerisinde birlikte yazdığı bir kitaptır.

 

Twitter’dan “Öykü kitabıma gösterilen ilgi ve dayanışmadan dolayı herkese çok teşekkür ediyorum” diyen Demirtaş, şunları söyledi: “Bu kitap, aslında hepimizin mücadele içerisinde birlikte yazdığı bir kitaptır. Dayanışmanızın ve ilginizin şahsımdan çok demokratik değerlere yönelik olduğunu da biliyorum. Bu yönüyle çok anlamlı ve değerli buluyorum.”

 

2- Dayanışmanızın ve ilginizin şahsımdan çok demokratik değerlere yönelik olduğunu da biliyorum. Bu yönüyle çok anlamlı ve değerli buluyorum.

 Demirtaş, ayrıca kitabın gelirini de çocukların, gençlerin eğitim süreçlerini desteklemek için kullanacaklarını açıkladı.

 

3- Ayrıca kitabın gelirini de çocukların, gençlerin eğitim süreçlerini desteklemek için kullanacağız. Bêkes dahil tabi ki.

 Demirtaş, “Bêkes dahil tabi ki” diyerek de Cizre’deki bodrumlarda hayatını kaybeden Mehmet Tunç’un oğlu Bêkes’in eğitiminin karşılanacağına da işaret etti.(Mezopotamya Ajansı)

Döviz - Borsa

Avustralya Doları
1,48006
Amerikan Doları
0,60474
Euro
6,2032
İngiliz Sterlini
7,0209
BIST
98455
Altın
5,459
Son Güncelleme: 20.01.2019 17:46