Teknoloji

Elon Musk’ın son icadı: Zombi savar

Elon Musk’ın şirketi Boring Company’nin son icadı “Zombi Savar Alev Silahı” büyük ilgi gördü.Teknoloji devlerinden Paypal ve Tesla Motors’un kurucu ortaklarından Elon Musk, sosyal medya hesaplarında olası bir zombi işgalinde kullanılmak üzere, kurucusu olduğu Boring Company’nin son icadı “Alev Silahı”nı tanıttı.

Musk silahların olası bir zombi işgalinde oldukça işe yarayacağını söylerken, “’Alev Silahı’na talep oluşturmak için gizli bir ölümsüz ordu kurmuyorum” dediği esprili bir paylaşımda bulundu. Musk aynı zamanda Twitter hesabının açıklamasını “Zombi Savar” olarak değiştirdi.

Kişisel alev silahları federal yasaya göre sınıflandırılmadığı için, alev silahı satışları veya düzenlemeleri bağlı olunan devletlerin sorumluluğu altına girerken, Boring Company’nin merkezi ABD’nin Kaliforniya eyaletinde, alevli silahların menzili üç kilometreye ulaştığında düzenleme gerektiriyor. Boring Company’nin resmi internet sitesinde yapılan açıklamada “Alev Silahı”ndan çıkan ateşin üç kilometreye ulaşmadığı bu sebeple bir düzenlemeye maruz kalmayacağı söylendi.

Musk Twitter hesabında şimdiye kadar 10 bin kişinin 500 dolardan satışa sunulan “Alev Silahı” siparişi verdiğini söylerken, Boring Company internet sitesinde ürünlerin ilkbahar aylarında teslim edileceği söylendi.kronos.news

Döviz - Borsa

Avustralya Doları
1,48006
Amerikan Doları
0,60474
Euro
6,2032
İngiliz Sterlini
7,0209
BIST
98455
Altın
5,459
Son Güncelleme: 19.01.2019 23:25