Amerika, Dış Haberler, Genel Gündem

Trump: Hazır ol Rusya, füzeler gelecek

ABD Başkanı Trump, Suriye’ye atılacak füzeleri vuracağını söyleyen Rusya’ya ‘hazır ol’ çağrısı yaptı. ABD Başkanı Donald Trump, Rusya’nın Lübnan Büyükelçisi Aleksandr Alexander Zasypkin ‘ABD’nin Suriye’ye füze saldırısı düzenlemesi halinde Rusya’nın bu füzeleri vuracağı ve fırlatıldıkları yeri hedef alacağı’ açıklamasına yanıt verdi.

Trump, Twitter’dan şu mesajı paylaştı: Rusya Suriye’ye gönderilen her füzeyi, tüm füzeleri vurma yemini ediyor. Hazır olsa Rusya, çünkü (füzeler) gelecek, güzel, yeni ve ‘akıllı!’ olacaklar. Daha önce ‘hayvan’ dediği Esad’dan bu kez ‘gazla öldüren Hayvan’ diye söz eden Trump, Rusya’ya hitaben şöyle devam etti: Kendi halkını katledip bundan zevk alan gazla öldüren ‘hayvan’ ile ortak olmamalıydın.

RUSYA: FÜZELERİN FIRLATILDIĞI NOKTALARI HEDEF ALIRIZ 

Rusya’nın Lübnan Büyükelçisi Aleksander Zasypkin, daha erken saatlerde Hizbullah’a ait el Manar televizyonuna verdiği mülakatta, Suriye’ye atılacak füzeleri havada vuracaklarını ve atıldığı noktaları hedef alacaklarını söyledi. Zasypkin, “Eğer ABD bir füze saldırısı düzenlerse, (Rusya Devlet Başkanı Vladimir) Putin ve Rus genelkurmay başkanının daha önce belirttiği gibi, bu füzeleri havada imha ederiz ve hatta fırlatıldıkları noktaları da hedef alırız” dedi.

Döviz - Borsa

Avustralya Doları
1,48006
Amerikan Doları
0,60474
Euro
6,2032
İngiliz Sterlini
7,0209
BIST
98455
Altın
5,459
Son Güncelleme: 19.01.2019 21:25