Genel Gündem, Gündem, Zulüm Günlüğü

Memduh Boydak: Eşime iftira attılar, Meral bankanın yolunu bilmez

Boydak Holding eski CEO’su Memduh Boydak, eşi Meral Boydak’ın terör örgütü üyeliği suçlamasıyla yargılandığı davada ifade verdi: ‘Eşime bu iftirayı atanlar sokakta görseler tanımazlar. Meral, bankanın yolunu bile bilmez.’

Kayseri’de, Hizmet Hareketi mensuplarına yönelik soruşturma kapsamında, Boydak Holding eski CEO’su Memduh Boydak’ın eşi Meral Boydak’ın ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan yargılanmasına başlandı.Duruşmada tanık olarak dinlenen Memduh Boydak, “Bank Asya’ya örgütsel talimatla para yatırmadım. Eşim, bankanın yolunu bilmez. Karımın kesinlikle hiçbir örgütle alakası yok” dedi.

Kayseri 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, tutuksuz sanık Meral Boydak ve avukatları hazır bulundu. Duruşmada tanık olarak dinlenen Memduh Boydak ise tutuklu bulunduğu cezaevinden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya katıldı.

Eşine iftira atıldığını savunan Memduh Boydak, “Karımın kesinlikle hiçbir örgütle alakası yok. Ona bu iftirayı atanlar, sokakta görseler tanımazlar. İddia edilen paraları ben yatırdım. Meral, bankanın yolunu bile bilmez. Çocuklarım için de para yatırdım” dedi.

Talimatla para yatırmadığını söyleyen Boydak, “Faizsiz bankacılık yapan bir bankanın batmasını ve zora düşmesini önlemek için para yatırdım. Örgütsel bir çağrı ya da talimatla Bank Asya’ya para yatırmadım. Banka nezdinde hesapların açılması için imzaları ben attım. Eşimin bu durumdan haberi yoktu” diye konuştu.

Tutuksuz sanık Meral Boydak ise “5 çocuk annesi bir ev hanımıyım. Söz konusu paraları yatırmadım. Bilgim yoktu” dedi.Mahkeme heyeti, yaptığı yargılama sonucu, Meral Boydak’ın mevcut durumunun devamına karar verdi. Gizli tanığın kapalı oturumda dinlenmesi ve eksiklerin giderilmesi için duruşma, 4 Eylül’e ertelendi.

Döviz - Borsa

Avustralya Doları
1,51386
Amerikan Doları
0,62181
Euro
6,3655
İngiliz Sterlini
7,1688
BIST
93173
Altın
5,583
Son Güncelleme: 16.01.2019 02:15