Genel Gündem, Gündem, Zulüm Günlüğü

AKP; EL KOYDUĞU MEDYA KURULUŞLARINDA TALANA DEVAM EDİYOR

AKP rejimi, el koyduğu muhalif medya kuruluşlarının malvarlıklarını talan ediyor. 4 Mart 2016 tarihinde kayyım atanmak suretiyle el konulan Zaman Gazetesi’nin basıldığı matbaalar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından satılmaya devam ediyor.

TMSF’nin internet sitesinde, kapatılan Zaman, Meydan ve Özgür Düşünce gazetelerinin basıldığı matbaalarla birlikte Kanaltürk Televizyonu, Samanyolu Televizyonu, Cihan Haber Ajansı ve Fia Ajans’ın canlı yayın araçlarının satış ilanları yer alıyor.

Matbaa tesisleri satış ilanı

Canlı yayın araçları

Mülkiyeti Cihan Medya Dağıtım adlı şirkete ait olan baskı tesisleri yandaş medya kuruluşlarına peşkeş çekilerek yok pahasına elden çıkarılıyor. TMSF’nin 3 milyon 50 bin TL (585 bin Euro) muhammen bedelle satışa çıkardığı KBA markalı iki adet baskı makinesi ve paketleme tesislerinin bugün yeniden kurulum maliyetinin 25 milyon Euro civarında olduğu belirtiliyor. Geçtiğimiz günlerde kurumun internet sitesinde Ankara baskı tesislerinin de satış ilanının yer almıştı. TMSF el koyduğu şirketlere ait malların kimlere satıldığı konusunda bugüne kadar herhangi bir açıklama da yapmadı.

Döviz - Borsa

Avustralya Doları
3,7952
Amerikan Doları
5,335
Euro
6,0504
İngiliz Sterlini
6,959
BIST
102677
Altın
227,998
Son Güncelleme: 21.02.2019 11:53