Genel Gündem, Konuk Yorum

BİZİ DÜŞ O SAYIDAN BİNALİ BEY!


Gerçi işin içine kendimi katarak yazı yazınca bazıları nedense rahatsız oluyor. Hayko Bağdat yazısı dolayısıyla muhatabımdan çok kendini matah bir şey zanneden zerzevattan ses çıkması çok ilginç geldi o sebeple.

Bakalım ‘Binali Bey’den çok Binali’ci olanlar var mı aramızda?

Şaka bir yana aslında bambaşka bir mevzuda yazacak, size enteresan bir milletvekili adayını tanıtacaktım. Artık nasipse başka sefere çünkü Sayın Başbakan’ın bir açıklaması bu yazıyı zaruret haline getirdi.

“Düşük profil”li Başbakanımız Binali Bey demiş ki; “Biz dün olduğu gibi, bugün de birçok zorluğa göğüs gererek bu günlere geldik. Milletçe 15 yılda büyük badireler atlattık ama yılmadık, yorulmadık. Biliyoruz ki arkamızda 81 milyonun desteği, duası var.”

Dua aldığı kesin ama sayı konusunda yanıldığı da kesin.Hani ‘yalan söylüyor’ diyeceğiz ama adam koskoca başbakan. Gerçi 92 yılında açılmış üniversiteyi “Isparta’ya üniversiteyi biz getirdik” diyerek kendine mal eden ve üstelik Ispartalılardan çılgınca alkış alan bir Cumhurbaşkanı’nın Başbakanı’na yakışmayan bir çarpıtma da değil doğrusu.Gülmeyin, kendini işlevsizleştirecek, bir tür siyasi hayatını nihayete erdirecek bir sistem için canla başla mücadele eden yegâne örnek olarak tarihe geçen bir siyasi figürden bahsediyoruz.

O fasıl ayrı.

Ama icabında bir ülkenin Başbakanı. Kâğıt üzerinde de olsa, velev ki düşük profilli de olsa öyle değil mi?

Hemen, yekten ifade edeyim; beni o sayıdan düşmelisiniz sevgili Binali Beyciğim.Gerçi sizin rakamlara pek güven olmaz ama hadi diyelim gerçekten 81 milyon kişi size dua ediyor diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

En azından ben etmiyorum.

Şöyle bir şey var:

Bir kişiyi, kurumu, ideolojiyi, benimsemeyebilirsiniz, hatta beğenmeyebilirsiniz, hatta ve hatta zararlı bulabilirsiniz.

Lakin nefret etmek ayrı bir şey.

Çünkü nefret ekstra motivasyon isteyen marazi bir durum.
Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki; günümüz iktidarını belki toplumun yarısı orada tutuyor ama sanırım Türk siyaset tarihinin en nefret edilen isimleri de aynı kişilerdir! Toplumun en az yarısı da nefret ediyor Erdoğan ve iktidarından. Böylesine bir kutuplaşma ve düşmanlık hattı oluşturdular.

Bakın, ben sürekli beddua ediyorum demiyorum.

Oysa Binali Bey’in ileri sürdüğü rakamın içinde çok sağlam beddua edenler olduğunu da çok iyi biliyorum.

Hatta ben bile zaman zaman Allah’a havale edip, beddua ediyorum.

Nasıl etmezsiniz, elinizde dua ve bedduadan başka bir şeyiniz kalmamışsa, zalim tüm gücü eline geçirmiş ve tarihte eşine az rastlanır bir zulüm uyguluyorsa Allah’a sığınmaktan başka melce mi kalıyor?

Bu sebeple beni düşmesini rica ediyorum Başbakan’dan.

O sayıdan beni düşün Binali Bey..

Sadece beni değil… Zannederim size sempatik, romantik bakmayan, dua etmeyen, hatta tam tersi hislerle dolu milyonlar var…

Suçsuz, sebepsiz “Suçları olmayabilir, idari tasarruf olarak işten attık” dediğiniz yüzbinlerce ekmeğiyle oynadığınız, hayatlarını paramparça ettiğiniz memur da belki size dua etmiyordur ha?

Sayıları binden fazla olan hapisteki bebelerin de bu güruha dahil olabileceğini hiç sanmam…

Kreş yerine, cezaevi avlusunda buz gibi zeminlerde emekleyen bu çocukların bedduası olmaz belki ama ahının da eninde sonunda sizi perçemlerinizden yakalayacağını çok iyi biliyorum üstelik!

İşkenceyle katlettiğiniz Gökhan Öğretmen’in ruhu bırakınız size dua etmeyi af bile etmeyecektir sizi.Karda kışta ayazda, yağmur çamur içinde üç bebesiyle ülkeden kaçmak zorunda kalan, kalbinin yaşadığı acılara dayanamadığı Esma Öğretmen’in ruhunu hiç söylemeyelim, onun için ayrıca teker teker hesap vereceksiniz ahirette. İnşallah bu dünyada da…

Çocuklarının, torunlarının hakkını ararken polis copuyla darp ettiğiniz 75 yaşındaki Perihan Anne de size dua edecek değildir her halde!

Mallarına çöktüğünüz, bir ömür boyu verdiği emekleri alıp iç ettiğiniz, kurduğunuz haram sofralara meze yaptığınız, yandaşlarınıza mallarını peşkeş çektiğiniz insanları da düşmelisiniz bu listen.

Burak Aydın ismini ne sen bilirsin ne de sana dua eden milyonlar. Çünkü senin ve Reis’in medyası hiç bahsetmedi Burak öğretmenden. 27 yaşında KHK ile meslekten atıp, hapse koyduğunuz Burak öğretmen. Çocuklarını ziyaret etmek için giderken trafik kazasında ölen Aydın ailesine nereden bileceksiniz ki duasından eminsiniz?

72 yaşındaki anne Ayşe Aydın, eşi Gülyeter ve 8 yaşındaki oğlu Muhammed Aydın’ın mezarı başında tarihe geçecek acının resminin kahramanı olan Burak Aydın size dua mı edecek bir de?

Diyarbakır’da, Cizre’de katlettiğiniz masumlar ve aileleri, evlerini yerle bir ettiğiniz Sur’da yaşayan Kürtlerin de size karşı pek hoş hisler beslediğini düşünmek doğru olmayacaktır.

3 yaşındaki oğlu Muharrem’in cansız bedenini karlı yollarda sırtındaki battaniye ile taşıyanVanlı Abdulvahap’ın acısı hala yüreğini yakıyorken size dua mı etsin yani?

Annesinin 3 gün boyunca cesedini buzlukta sakladığı Cemile Çağırga’yı hatırladınız mı?

Hani silahlı güçlerin uzun menzilli tüfekle ensesinden öldürdüğü, yaşanan abluka dolayısıyla ambulansın filan gitmediği ve ölüsünün bile 3 gün boyunca kaldırılamadığı 10 yaşındaki Cemile’yi?

Hala hatırlamadıysan ondan bir hafta önce katledilen 7 yaşındaki minik Bayram Çağlı’nın kuzeni olan Cemile! Hala hatırlamadıysan şuraya bir göz at bence.

Şu fotoğrafa dikkatle bakın… Lütfen…

Geçtiğimiz hafta da Kuzey Irak’ta şehit olan Musa Sayan’ın cenaze töreninden bir anlık fotoğraf bu. Mersin’in Tarsus ilçesinde çekildi.

Ortada perişan halde duran, tam bir Anadolu ‘Gariban’ı ise Şehit babası.  Cumali Amca seçim öncesi medyanın ilgisini çekmek isteyen siyasilerin kapışmasına daha fazla direnemiyor ve arkalara düşüyor. Şehit Musa’nın kardeşi Şerafettin ise komutana bir şey anlatma çabasında. Üstünü başını düzelten siyasetçiler, kameraları kıble yapan tıynetsizler vs. Hepsi gelmiş cenazeye. Gözü yaşlı eş Seher ve 6 aylık minik Ecrin size dua edecek mi sanıyorsunuz Sayın Binali yıldırım?

Cumali Amca’nın dağlanan yüreğinden size bir de minnettarlık hayır dua mı çıkacak düşüncesindesiniz?

Zalimce hayatlarını parçalayıp, ekmeklerini ellerinden aldığınız on binlerce mahkûmun, dışarda aç sefil kalan ailelilerine yardım etmek için içli köfte yapıyor diye tutuklayıp hapse attığınız (Böyle bir suç var mı yahu? İbretlik!) ablalar, teyzeler, bacılar size hayır dua mı edecekler?

Şaşarım aklınıza!

Bu insanları düşün dua listenizden. Belki seçmen listenizden de, bilemiyorum.

Size dua ederler mi emin değilim ama biz ülke olarak size oy vererek devam ettirirsek çok daha fazlasını hak ediyoruz demektir!

Beni düşün o 81 milyonluk listeden Binali bey, lütfen…

***

Not: Bir mesaj aldım, okuyucum diyor ki; niye kaynakların hep muhalif ve solcu medya? Bunun sebebini yazmak kadar ayıp bir şey olamaz. Türkiye’de medya mı kaldı? Yazdığımız hangi haberi Havuzcular verir ki? Cemile’nin haberini oradan okuma şansınız olabilir mi? AKP seçmeninin Gökhan Açıkkol’dan haberi olduğunu mu sanıyorsunuz ya da Esma, Halime Öğretmenden?  Zaman, Bugün, Samanyolu gibi yayın organları kapatılmadı, üzerlerine çökülmedi de biz mi kaynak göstermiyoruz? Rica ederim…

Döviz - Borsa

Avustralya Doları
1,48006
Amerikan Doları
0,60474
Euro
6,2032
İngiliz Sterlini
7,0209
BIST
98455
Altın
5,459
Son Güncelleme: 20.01.2019 17:01