Genel Gündem, Politika

Demirtaş: Benim elim kolum bağlı, ama halkın da eli kolu bağlı mı sanıyorsun?

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) tutuklu cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, twitter hesabından kendisine yönelik eleştirilerde bulunan Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Tayyip Erdoğan’a yanıt verdi.

“Her gün meydanlarda, televizyonlarda bana iftira atmaya devam ediyorsun,” diyen Demirtaş, “Benim burada elim kolum bağlı. Yine de arkamdan konuşmaya devam ediyorsun. Ama halkın da eli kolu bağlı mı sanıyorsun? Hak ettiğin cevabı sana 24 Haziran’da, sandıkta verecekler.” ifadelerini kullandı.

Her gün meydanlarda, televizyonlarda bana iftira atmaya devam ediyorsun. Benim burada elim kolum bağlı. Yine de arkamdan konuşmaya devam ediyorsun. Ama halkın da eli kolu bağlı mı sanıyorsun? Hak ettiğin cevabı sana 24 Haziran’da, sandıkta verecekler. @RT_Erdogan

Erdoğan, Adıyaman mitinginde CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin, HDP’nin tutuklu adayı Selahattin Demirtaş’ı ziyaret etmesine ve ‘serbest bırakılsın’ çağrısına tepki göstermiş, “Sayın Muharrem,  ince Edirne’ye gittin. 7 Haziran seçiminden sonra bu ziyaret ettiğin şahıs değil miydi 53 tane benim Kürt kardeşimin ölümüne neden olan? Ya sen hangi akla hizmet ediyorsun. Neymiş, adaymış, serbest bırakılması gerekiyormuş. Sen ne diyorsun ya? Neyi serbest bırakıyorsun?” demişti.

Döviz - Borsa

Avustralya Doları
1,48006
Amerikan Doları
0,60474
Euro
6,2032
İngiliz Sterlini
7,0209
BIST
98455
Altın
5,459
Son Güncelleme: 19.01.2019 12:21