Genel Gündem, Gündem

MİTİNGDE “EFELİK YAPMAYA KALKARSANIZ DEVLET İZİN VERMEZ” DEDİ, DİYARBAKIRLI ALANI TERK ETTİ

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, seçim çalışmaları kapsamında dün Diyarbakır’da İstasyon Meydanı’ndaydı. Erdoğan mitinglerinin her geçen yıl daha da sönükleşmesi durumu bu yıl da devam etti.

Evrensel’in haberine göre, mitingde Kürt sorunu ile ilgili sözleri ise meydanlakileri öfkelendirdi. Erdoğan’ın açıklamalarından sonra birçok kişi meydanı terk etti.Erdoğan konuşmasında, “Hamdolsun artık kimlik ve inancınızın önünde hiçbir yasak yok. Yasak olan şey sizin hakkınıza yönelik terörist saldırılardır. Kürt vatandaşlarımızın tamamı Türkiye Cumhuriyeti’nin güvencesi altındadır. Öyle efelik yapmaya, kuralları hiçe saymaya kalkarsanız bu devlet buna izin vermez.” dedi.Erdoğan şöyle devam etti:“Kürt sorunu yoktur. Kimse Krtlere devlet aramasın. Kürtlerin devleti Türkiye Cumhuriyeti’dir. Siz isterseniz o oyunu bozarsınız. Biz, Kürtlerin bizatihi kendilerini bir sorun olarak gören anlayışa nazire olarak ‘Kürt sorunu yoktur’ diyoruz.”

Erdoğan konuştukça, kitle alanı terk etti

Öte yandan otobüslerle miting alanına taşınan kitleler alanı doldurmaya yetmedi. Kendiliğinden alana gelenlerin önemli bir kısmı Erdoğan daha konuşmasına devam ederken alanı terk etti.

 

Döviz - Borsa

Avustralya Doları
1,48006
Amerikan Doları
0,60474
Euro
6,2032
İngiliz Sterlini
7,0209
BIST
98455
Altın
5,459
Son Güncelleme: 20.01.2019 17:31