Genel Gündem, Politika

Erdoğan ‘izah etti’: Saray klozeti altın değil, altın rengi sarı pirinçten

AKPli Cumhurbaşkanı Erdoğan Saray’daki klozetin altın değil, altın rengi sarı pirinçten olduğunu açıkladı, “Bunlarda cehalet diz boyu. Bu altın değil mesela pirinç, ama onlar bunu anlamaz. Niye? Cehalet..” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kocaeli mitinginde yaptığı konuşmada ‘klozet’ tartışmasına da girdi. Muhalefetin sözünü ettiği Saray’ın klozetinin altın değil, altın rengi sarı pirinçten olduğunu açıklayan Erdoğan, “Bizim altın klozetle ne işimiz var? Bunlar sarı pirinçle altını karıştırıyor. Bunlarda cehalet diz boyu. Bu altın değil mesela pirinç, ama onlar bunu anlamaz. Niye? Cehalet..” ifadelerini kullandı. Erdoğan partililerine hitabında, “Tesla’nın sahibi Elon ziyaretimize geldi. Sana gelmedi Muharrem. Niye bize geldi, bu adamla iş yapılır diye geldi. Biz şu anda uzaya bir an önce nasıl ulaşırız bunun çalışmalarını yapıyoruz.” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasına şöyle devam etti:

“Az önce Denizli’deydik. Denizli de muhteşemdi. Şimdi 28’inci vilayetteyim. Arada yaptığım kapalı salon toplantılarını söylemiyorum. 00.00’da Esenler’de bir dua programına katılacağım.(Muharrem İnce) Kafayı takmış şimdi, açıkladım ya millet kıraathaneleri dedim. Kafayı ona takmış. Kumarhane anlıyor, iskambil oynarlar ya bunların çoğu onu anlıyor. Bay Kemal, Bay Muharrem kıraathane okumaktır.Diyor ki o kek verecek ben fabrikalara işçi alacağım.’ İnanıyor musunuz? Uçak fabrikasını kapatıp gaz ocağı fabrikasına çevirdiniz. CHP budur. Kimi inandıracaksınız? 24 Haziran’da benim halkım bu yalan üzerinden bir şeyler yapmak isteyenlere sandıkta dersini verecek. Kocaeli şu dersi verin be, ama bambaşka verin. Şimdi ortaya çıkan başkaları var, hepsine verin.”

Döviz - Borsa

Avustralya Doları
1,48006
Amerikan Doları
0,60474
Euro
6,2032
İngiliz Sterlini
7,0209
BIST
98455
Altın
5,459
Son Güncelleme: 19.01.2019 12:21