Genel Gündem, Politika

Meral Akşener: Dedikodu Başbakan’a yakışmaz 2,5 yıldır kocaman adamlar şerefsiz, şerefsiz geziyor

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, NTV’de yayınlanan “Seçime Doğru” programında Oğuz Haksever’in sorularını yanıtladı.İyi Parti’nin cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, ‘F…’ ile bağlantılı olduğu iddialarına “İddia eden bunu ispatlamakla mükelleftir.

Dedikodu yapmak bir Başbakan’a yakışmaz. İki buçuk yıldır bana söylüyorlar. Buradayım tutuklasınlar. Devlet adamlığı ciddiyetine dedikodu yakışmaz. Ya gereğini yapacaksınız ya iftira atmış olacaksınız ki ben bununla ilgili olarak diyorum ki ispatlamayan şerefsizdir. İki buçuk yıldır kocaman adamlar şerefsiz, şerefsiz geziyor arkadaşım” sözleriyle yanıt verdi.

Kandil’e yapılacak operasyona “Terör örgütlerine karşı Türk devletini herhangi bir önlem amaçlı ya da onları imha amaçlı bir davranış ortaya koyması halinde biz bunu sorgulamayız. Elbette ki bu kararın arkasında oluruz” sözleriyle destek veren Akşener, konuya ilişkin hükümetin tutumunu ise “Benim bir itirazım var bir yere. Hem dış politikadaki her şey hem de terör mücadelesindeki her şey, iç politikanın öznesi olmamalıdır” ifadeleriyle eleştirdi.

Erdoğan’ın “terör konusunda bir söylem ortaya koymadıkları” eleştirisini de yanıtlayan Akşener “Habur rezaletini ben yapmadım. Oradaki çadır mahkemelerini ben kurdurmadım. 2010 yılında çadır mahkemelerinde Atatürk’ün resmi ve Türk bayrağı çıkarıldı. Megri megri diye ben ağlamadım. Hendeklerin kazılmasına müsaade etmedim” diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2. tura kalması durumunda ittifağa desteğinin devam edeceğini belirten Akşener, “Benim açımdan devam eder. Çünkü CHP’nin henüz Millet İttifakı falan da yoktu, biz partiyi yeni kurmuştuk. O zaman 2.tura sayın Erdoğan’ın kalacağını ve şayet CHP’nin adayı 2.tura kalırsa onu destekleyeceğimizi en başında ilan etmiştik” dedi.İ

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
3,9931
Amerikan Doları
5,587
Euro
6,3033
İngiliz Sterlini
7,39
BIST
99326
Altın
235,443
Son Güncelleme: 26.03.2019 18:28

Reklam