Avrupa, Dış Haberler, Genel Gündem

Yeşiller Partisi Milletvekili Özdemir: Almanya Erdoğan yüzünden elendi

Almanya Milli Takımı’nın Dünya Kupası’ndan elenmesini ZDF Televizyonu’nda yayınlanan bir programda değerlendiren Alman Cem Özdemir, Almanya Milli Takımının Türkiye yüzünden elendiğini söyledi.
Almanya’nın  Dünya Kupası ‘nda elenmesinin tartışmaları sürmeye devam ediyor.ZDF televizyonunda yayınlanan Markus Lanz’ın programında Dünya Kupası’nda alınan hezimet konuşulurken, sonucu analiz edenler arasında da Alman siyasetçi Cem Özdemir de vardı.Özdemir, Almanya’nın Dünya Kupası’ndan elenmesine dair ” Almanya ‘nın elenmesinin nedeni Erdoğan’dır. Mesut ve İlkay ile fotoğraf çekildi ve bu durum milli takım oyuncularının moralini bozdu, bu yüzden iyi oynayamadılar.” ifadelerini kullandı.Ziyareti sürekli olarak haberleştirmesini eleştiren Özdemir, yaşanan olayın futbolun önüne geçitği ev bu yüzden de takımın bütününün moralini, performansını etkilediğini söyledi.Cem Özdemir’in bu yorumları, Türkiye’de büyük tepkiyle karşılandı.

ERDOĞAN’LA FUTBOLCULARIN FOTOĞRAFI ETKİLEDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan Londra ziyaretinde gurbetçi futbolcular Mesut Özil ve İlkay Gündoğan ile fotoğraf bir araya gelmişti.Görüşmenin ardından Erdoğan futbolcular ile hatıra fotoğrafı çektirirken, İlkay ve Mesut’un Cumhurbaşkanı ile poz vermesi eleştiri konusu olmuştu.İki futbolcuya yönelik tepkiler de halen devam ediyor. Bunun son örneği de maç sonunda Alman taraftarların Mesut’a yönelik sözlü saldırılarıyla gerçekleşti.


Döviz - Borsa

Avustralya Doları
3,795
Amerikan Doları
5,333
Euro
6,0541
İngiliz Sterlini
6,9714
BIST
102785
Altın
228,062
Son Güncelleme: 21.02.2019 12:23