Genel Gündem, Gündem, Zulüm Günlüğü

Harun Biniş, savunmasına devam etti:‘O gece ‘Adil Öksüz’ü gördüm’ diyen kimse yok, çünkü o vazifesini bitirdi’

Darbe girişiminin ‘Sivil imam’ı olmakla suçlanan Harun Biniş: ‘Önceki davalardaki bilirkişiler FETÖ’cüydü. Peki ya ileride bu görüntüleri inceleyen bilirkişiler için ZETÖ’cü, ETÖ’cü denmeyeceğini kim garanti edebilir.’

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Akıncı davasında “sivil imam” olduğu öne sürülen söylenen Harun Biniş, savunmasına devam etti. Odatv’de yer alan habere gece Akıncı Üssü’ndeki görüntülerde yer alan kişinin kendisi olmadığını öne süren Biniş görüntülere ilişkin ayrıntılı ve teknik savunmasında şunları söyledi:

“Nasılsa hukukçular incelemez diye, güncellemelerdeki değişikliklere dikkat edilmemiş. Önceki davalardaki bilirkişiler FETÖ’cüydü. Peki ya ileride bu görüntüleri inceleyen bilirkişiler için ZETÖ’cü, ETÖ’cü denmeyeceğini kim garanti edebilir. O gece “Adil Öksüz’ü gördüm diyen yok. Çünkü o vazifesini bitirdi, devreden çıktı. Onu gördüm demek puan kazandırmaz. Hakan (Çiçek)’ı gördüm demek puan kazandırmıyor, çünkü hiçbir görüntüsü yok.”

Savunmasını Darbeyi kim yaptı, kime yaptı, kimin işine yaradı, darbeyi ben yapsam nasıl yapardım?” sorularına cevap vererek bitireb Biniş şöyle konuştu:  “Darbeyi ben yapmadım, ama yapacak olsam yol, köprü kesmekle uğraşmazdım. Elektriği, trafiği ve iletişimi siber yollarla kesmeden sokağa bile çıkmazdım. İnsanların mankurtluktan kurtulup, gerçekleri göreceğine inanıyorum. Ülkeyi açık cezaevine çevirenlerin itirafçı olup, bu millete gerçekleri anlatmasını bekliyorum. Birilerinin lütfü ile hapisten çıkmaktansa, birilerinin zulmü ile hapis yatmaktan şeref duyarım. Sizden hiçbir talebim yoktur. Tarih beni aklayacaktır.”

Döviz - Borsa

Avustralya Doları
Amerikan Doları
Euro
İngiliz Sterlini
BIST
Altın
Son Güncelleme: 16.02.2019 04:19