Genel Gündem, Gündem

Polis KHK mağdurlarının etkinliğine saldırdı:aşureleri döküp kovaları ‘gözaltına aldı’Aşureleri yere döken polisin müdahalesinde dört eylemci, çekim yapan iki kişi ve ‘aşure kovaları’ gözaltına alındı.


PİRHA’nın haberine göre Yüksel Meclisi’nin pazar günü Tekmazar Parkı’nda düzenlediği aşure etkinliğine polis müdahalesi gerçekleşti.Polisin Gülnaz Bozkurt ve Acun Karadağ’ı gözaltına aldı ve etkinliğin Pir Sultan Abdal Kültür Merkezi’nde yapılmasını istedi.Eş zamanlı olarak Tuzluçayır Feyzullah Çınar Parkı’nda gerçekleştirilen etkinliğe de polis müdahalesi oldu. Burada da Nazan Bozkurt ve Mehmet Dersulu ile çekim yapan Umutcan Aybak ve Mustafa Elmapınar telefonlarına el konularak gözaltına alındı. Polis bu sırada aşureleri yere döktü ve kovalara da el koydu. 

“Polis, arkadaşlarımızla birlikte 2 kova aşureyi de gözaltına aldı”

Gözaltına alınan eylemcilerden Acun Karadağ, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Tekmezar Parkı’nda yaptığımız aşure etkinliğine saldıran Ankara polisi, eş zamanlı Feyzullah Çınar Park’ında yapılan aşure dağıtımına saldırdı. Arkadaşlarımızla birlikte, 2 kova aşureyi de tekrar söylüyorum aşureyi gözaltına aldı. Nimeti yerlere saçtı. Emeği çiğnedi” dedi.

Döviz - Borsa

Avustralya Doları
1,48006
Amerikan Doları
0,60474
Euro
6,2032
İngiliz Sterlini
7,0209
BIST
98455
Altın
5,459
Son Güncelleme: 19.01.2019 12:51