Spor

Usain Bolt’un, profesyonel futbolcu olma hayali, Avustralya’da da olmadı.

Dünyaca ünlü Jamaikalı sprinter Usain Bolt’un futbol macerası kısa sürdü. Daha önce Almanya, Güney Afrika ve Norveç’te profesyonel futbolcu olma hayalini gerçekleştirmeye çalışan Bolt, bu hayalini Avustralya’da da gerçekleştiremedi. 
Rekorlarla dolu atletizm kariyerinin ardından disiplin değiştiren eski koşucunun kulübü ile sözleşme imzalamayacağı açıklandı. Avustralya’daki Mariners takımında top koşturan eski atlet ile deneme süresi iki tarafın ortak kararı ile noktalandı.
Dokuz dünya şampiyonluğu bulunan sporcu geçtiğimiz Ağustostan ayından beri Central Coast Mariners kulübünde oynuyordu. 
Kulüpten yapılan açıklamada kariyerinde 8 Olimpiyat altını bulunan Bolt’un denenme sürecinin bittiği belirtilirken oyuncunun menajeri Ricky Simms ile yapılan görüşmelerden iki tarafı da tatmin edecek bir ticari çözüm çıkmadığı ifade edildi.
Bolt da bu gelişme üzerine Mariners kulübünün yönetimi, çalışanları, oyuncuları ve taraftarlarına kendisini iyi ağırladıkları için teşekkürlerini iletirken, takıma bundan sonrası için başarılar diledi.
Ağustos ayından bu yana formasını giydiği Mariners ile çıktığı ilk hazırlık maçında 2 gol birden atan Bolt’un yıllık 1.8 milyon euro istediği ancak kulübün kendisine 100 bin euro önerdiği iddia edildi.
Geçtiğimiz yıl atletizme veda eden Jamaikalı, daha önce de Borussia Dortmund, Mamelodi Sundows ve Stromsgodset kulüpleri tarafından denenmişti.
Bolt Avustrtalya’dan önce Almanya, Güney Afrika ve Norveç’te profesyonel futbolcu olma hayalini gerçekleştirmeye çalışmış fakat sözleşme imzalamayı başaramamıştı.

Döviz - Borsa

Avustralya Doları
1,48006
Amerikan Doları
0,60474
Euro
6,2032
İngiliz Sterlini
7,0209
BIST
98455
Altın
5,459
Son Güncelleme: 19.01.2019 22:55