Spor

Avustralya Kriket Federasyonu Başkanı David Peever istifa etti.

Kriket Federasyonu Başkanı David Peever, kriket sporuna güvenin yeniden kazandırılması konusunda başarısız olduğu yönündeki yoğun baskıların ardından istifa etti.
Peever’in istifası, Avustralya kriketini gözden geçirme raporunun açıklanmasından bir hafta sonra geldi. Söz konusu raporda, geçen yıl Güney Afrika’da oynanan maçta Avustralyalı oyuncuların karıştığı “top aşındırma” skandalından bu yana, kriket sporundaki kültürürel gelişmede ve kamuoyu güveninin yeniden kazandırılmasında başarısız olunduğu vurgulanmıştı.
David Peever kendisini, “utanılacak” bir şey yapmadığını ve kriketi geliştirmek için gereken çabayı gösterdiğini söyleyerek savunmasına karşın, yoğun baskılara direnemedi ve üç yıllığına getirildiği görevini geçtiğimiz Perşebe günü bıraktığını açıkladı.
Peever’in istifasıyla boşalan Avustralya Kriket Federasyonu’nun başkanlığını Başkan Yardımcısı Earl Eddings vekaleten yürütecek. Eddings, bugüne kadar verdiği hizmetlerden dolayı Peever’e teşekkür etti ve “Kadın kriketinin gelişmesinde oynadığı rolü takdir ediyoruz” dedi.

Döviz - Borsa

Avustralya Doları
3,7959
Amerikan Doları
5,337
Euro
6,0524
İngiliz Sterlini
6,9565
BIST
102493
Altın
228,187
Son Güncelleme: 21.02.2019 11:38