Genel Gündem, Gündem, Zulüm Günlüğü

AVUKAT AKKOÇ: BAKANLIĞIN İNKAR ETTİĞİ BELGE 250 BİN KİŞİYE YAPILAN HUKUKSUZLARIN TESCİLİ

İşadamı Akın İpek’in iadesi talebiyle İngiliz mahkemelerine Adalet Bakanlığı’nca sunulan ve Türkiye’deki hukuksuzlukları itiraf eden belge gündemde tartışılmaya devam ediyor.

Bank Asya, ByLock gibi gerekçelerle, cemaat iltisakı nedeniyle kimsenin tutuklanamayacağının itiraflarının yer aldığı belgenin ortaya çıkmasından sonra dün Londra Büyükelçiliği Adalet Müşaviri Ankara’ya çağrılarak hakkında işlem başlatıldı.

Konuyu Turan Görüryılmaz ile Moonstar Tv’ye değerlendiren Avukat Murat Akkoç, belge ile itiraf edilen hukuksuz yargılama kapsamına 250 bin kişinin girdiğine dikkat çekti. 15 Temmuz sonrası iktidarın yargı eliyle Bylock, Bank Asya, cemaat iltisakı gerekçesiyle yüzbinleri yargılamaya başladığını hatırlatan Aksoy, “Dosyaya tüm evraklar Adalet Bakanlığı tarafından gönderilmiştir. Meslektaşlarımla konuştum. Belgenin sahteliğine dair sosyal medyadaki tartışmalar bitmiştir. Ülkem adına, hukuk adına üzgünüm. Türkiye ve Adalet Bakanlığı bu evrakın arkasında durmadığı müddetçe, adil yargılama olmadığını itiraf etmiş olacaktır.” dedi.

15 Temmuz sonrası siyasi iktidara bakarak karar veren hakim-savcı, işlem yapan kolluk güçlerinin de Adalet Bakanlığı’nın bu evrakıyla suçlarının tescillendiğine değindi. Hürriyeti tahdit, kötü muamele, işkence iddiaları gibi suçların da iktidara bakarak bu kolluk ve yargı mercilerindce işlendiğini hatırlatan Akkoç, konjoktör değiştiğinde siyasi iktidarın bu işleri yapanları ortada bırakacağına dikkat çekti.

Akkoç ve Turan Görüryılmaz’ın programı şöyle:

Döviz - Borsa

Avustralya Doları
3,9182
Amerikan Doları
5,461
Euro
6,205
İngiliz Sterlini
7,1378
BIST
101971
Altın
235,027
Son Güncelleme: 20.02.2019 17:28