Genel Gündem, Politika

Kılıçdaroğlu, Bahçeli sözleriyle cevap: Tekeden süt sağılmaz, Erdoğan’dan Cumhurbaşanı olmaz


CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, haftalık grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Kendisini eleştiren Bahçeli’ye onun ağzından yanıt vereceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Sayın Bahçeli 8 Nisan 2014’te ‘Türklüğü reddeden, TC’yi silen bir inkarcıdan Türkiye Cumhurbaşkanı olamaz. Tekeden süt sağılmaz, Recep Tayyip Erdoğan’dan da Cumhurbaşanı olmaz. Her vatan evladı Cumhurbaşkanı olabilir ne var ki Recep Tayyip Erdoğan olamaz’ Sayın Bahçeli ben sana ne söyleyeyim” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkan bölümler şunlar:

“Ezilenlerin haklarını savunan herkese CHP grubundan sevgilerimizi gönderiyorum. Bütün engelli kardeşlerime soruyorum 16 yılda sizin hangi sorununuzu çözdüler? Ankara, İstanbul, İzmir, Adana neden engelliler için yaşamanaz hale geldi? Haklarını kaybeden vatandaşlarımızın haklarına sahip çıkacağız, başta engelliler olmak üzere. 11.313 engelli kadrosu devlette boş duruyor. Yasaya göre en az yüzde 4 engelli çalıştırmak zorunda. Engellilere kapalı olan kapıları yerel seçimlerdeki oyun ile açacaksın kardeşim.

İŞ CİNAYETLERİ

4 Aralık Madencilik Günü. Maden kazalarında Türkiye Avrupa birincisi. Neden? Elin oğlu her türlü önlemi alır öyle yollar işçisini. Daha geçen gün Kuzey Marmara Otoyolu’nda 30 metre yüksekliğinden bir blok işçilerimizin üzerine düştü. Hayatlarını kaybeden 3 kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum. Emekçilerimizin her zaman yanında olduk. Siz hak istediniz diye polis geldi, TOMA’lar geldi, biber gazları geldi. Niye hak arıyorsunuz diye geldiler. Yarın onların davaları görülecek, CHP’li vekiller de hazır bulunacak. 52 işçi hayatını kaybetti, 52 kişinin ölümünü gizlediler. Sayın Ali Şeker’in verdiği soru önergesine gelen yanıtta söylediler. Onların hakkını CHP dışında kimse savunmadı. Hak aramak diktatöre boyun eğmemektir.

Döviz - Borsa

Avustralya Doları
Amerikan Doları
Euro
İngiliz Sterlini
BIST
Altın
Son Güncelleme: 16.02.2019 03:18