Video Haberler

‘Diz çöktüremeyeceksin’ diyen Eren Erdem’in babası işten atıldı

 

CHP PM Üyesi Eren Erdem’in tahliyesinin ardından hakkında yakalama kararına ailesi de tepki gösterdi. Erdem’in annesi karar sonrası gözyaşlarına boğulurken baba Hasan Erdem isyan dolu bir konuşma yaptı. Bugün ise işten atıldı.

CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Eren Erdem’in tahliyesinin ardından hakkında yakalama kararı çıkarılmasına tepki gösteren baba Hasan Erdem işten atıldı.Eren Erdem hakkında verilen bu karara cezaevi önünde bekleyen ailesi isyan etti. Annesi gözyaşlarına boğulurken, Eren Erdem’in babası Hasan Erdem, “O talimatları veren kişiye sesleniyorum. Kulağına küpe olsun, ne ben ne benim oğlum senden korkmuyoruz. Diz çöktüremeyeceksin” diye konuştu.

İŞTEN ATILDI

CHP eski milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş, önce tahliye kararı verilen ardından yakalama kararı çıkarılan CHP PM Üyesi Eren Erdem’in babası Hasan Erdem’in işten atıldığını Twitter’dan duyurdu.

‘İŞTE BOYUN EĞMEMENİN BEDELİ’

Yarkadaş, “Korku ve baskı vicdansızlığa yol açıyor. Baskı düzeni insanlığı çürütüyor! @erenerdemnet ‘in babası Hasan Abi dün gece yaşanan skandal sonrası ‘Boyun eğmeyeceğiz’ dediği için az önce işinden çıkarıldı. İşyeri sahibi “Artık birlikte çalışamayız” demiş. İşte boyun eğmemenin bedeli!” paylaşımı yaparak, baba Hasan Erdem’in Eminönü’de bulunan bir halıcıda çalıştığını belirtti.

CEZAEVİ ÇIKIŞI İSYAN VE GÖZYAŞI 

Kapanan Karşı gazetesine yönelik yolsuzluk, hırsızlık ve rüşvet iddialarını haber yaptığı için yargılanan Eren Erdem hakkında verilen tahliye kararının ardından tekrar yakalama kararı çıkarılmasına cezaevi önünde tepki gösteren baba Hasan Erdem, “O talimatları veren kişiye sesleniyorum: Kulağına küpe olsun, ne ben ne benim oğlum senden korkmuyoruz. Diz çöktüremeyeceksin. Eren Erdem’in üzerinden de CHP’ye gitmeye çalışma boşuna. Oğluma atfettiğin bütün suçları ben de işledim; ortağım. Ne biçim vicdan var sende, nasıl Müslümansın. Bu talimatlar bizi yıldırmaz, mücadelemize devam edeceğiz. Yarın Taksim’de eşim ile beraber kendimizi yakacağız” demişti.

‘TERÖRİSTLERE SİLAH VERİYORSAN VERİYORSUN DEMEYELİM Mİ’

Hasan Erdem, “Teröristlere silah veriyorsan veriyorsun demeyelim mi?” diye sürdürdüğü konuşmasında, “Bu memlekete geldin, Özgür Suriye Ordusu ne demek? Yeter, senin gücün bana yetmeyecek” diye isyan etmişti.

ÖNCE TAHLİYE SONRA YAKALAMA

Karşı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve eski CHP Milletvekili Eren Erdem ile gazetenin sahibi Turan Ababey’in de aralarında bulunduğu 12 sanığın yargılandığı davada Eren Erdem hakkında tahliye kararı verilmişti. Savcılığın itirazı üzerine Erdem hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,1146
Amerikan Doları
5,869
Euro
6,5868
İngiliz Sterlini
7,2946
BIST
99806
Altın
267,83
Son Güncelleme: 17.07.2019 20:56