Gündem, Politika

Erdem için tekrar yakalama kararı: Annesi karar karşısında gözyaşlarına boğuldu

Başsavcılık, Eren Erdem hakkında kaçma şüphesi nedeniyle tahliye kararına itiraz etti, mahkeme yakalama kararı çıkardı. Annesi gözyaşlarına boğuldu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Eren Erdem hakkında kaçma şüphesi nedeniyle tahliye kararına itiraz etti. İtirazı kabul eden üst mahkeme aynı gerekçeyle Eren Erdem hakkında yakalama kararı çıkardı.

ÖNCE SERBEST KALDI

17-25 Aralık yolsuzluk, hırsızlık ve rüşvet soruşturmaları sürecinde yasadışı ses kayıtlarını servis ettiği gerekçesiyle yargılanan dönemin Karşı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve eski CHP Milletvekili Eren Erdem’in tahliyesine karar verildi.Çağlayan’da bulunan İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 12 sanıklı davada Eren Erdem, SEGBİS ile duruşmaya bağlandı. Duruşmada ayrıca biri tutuklu 4 sanık daha hazır bulundu. Duruşmada tanıkların dinlenmesinin ardından söz alan duruşma savcısı, esas hakkındaki mütalaasını açıkladı. Mütalaada, eski CHP Milletvekili Eren Erdem hakkında “Örgüte üye olmamakla birlikte örgüte yardım etmek”, ve “Gizliliğin ihlali” suçlarından 8,5 yıldan 19 yıla kadar hapsi talep edildi. Firari sanıkların dosyaları ayrılması talep edilen mütalaada, bazı sanıkların beraati, bazı sanıkların ise cezalandırılması talep edildi. Duruşmada sanık ve avukatların esas hakkındaki mütalaaya karşı beyanları alındı.

TAHLİYESİNE KARAR VERİLDİ17-25 Aralık yolsuzluk, hırsızlık ve rüşvet sürecinde yasadışı ses kayıtlarını servis ettiği gerekçesiyle yargılanan eski CHP Milletvekili Eren Erdem’in tahliyesine karar verildi.

FAİK ÖZTRAK’TAN AÇIKLAMACHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Eren Erdem’in tahliyesine ilişkin: “PM üyemiz Eren Erdem’in tutukluk hali sona erdi dava hala devam ediyor. Açıkçası kamuoyu tarafından bilinen bir nedenle yargılanıyor ama bu kumpas davasından da diğer davalar gibi çökmesini bekliyoruz.”

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,1146
Amerikan Doları
5,869
Euro
6,5868
İngiliz Sterlini
7,2946
BIST
99806
Altın
267,83
Son Güncelleme: 17.07.2019 20:56