Yazarlar

DİKTOŞ FAŞO AĞA VE DANIŞMANLARI!

 

Bizim Diktoş Faşo Ağa 37 tane yetmiyormuş gibi 2 tane daha yeni “Başdanışman” atamış, vatana millete ve de yavru vatan Kıbrıs’a hayırlı uğurlu olsun.

Bu başdanışmanların yanında sayısını kimsenin bilmediği bir de danışmanlar var ki bunlar kimdir, hangi konularda kendilerine danışılır, ne yer ne içerler, nerelere giderler, devlet sırrı.

Geçenlerde bir bacımızın bastırdığı kartvizit basına yansımasa bu değerli şahsiyetleri tanıma imkanından da mahrum kalacaktık. “Hanımefendi danışmanı” ünvanlı bu bacımızın uzmanlık alanı ise “hacamat” yapmak. Milletin ocağına incir ağacı dikip kanını emen vampir tıynetli bu sülüklere daha yakışır bir danışman da olamazdı zaten.

Herkesin bildiği gibi bizim Diktoş Faşo Ağa aklına ne geldiyse yapan bir adamdır, şu ana kadar kimseye bir şey danıştığını da gören olmamıştır. Beynini tasarruf olsun, şarjı bitmesin diye hep uçuş modunda kullanan bir adamın yanında 39 tane başdanışman tutmasının elbette tek sebebi “arpalık” olarak kullandığı bu makamlar sayesinde tosuncuklarını besleme çabasıdır. Gerçi aylık 10.000 TL’ye bu iş yapılmaz ama neyse. Zaten hepsine günde 10 dk bir şey danışsa bu 6,5 saat yapar. Siz Reis’i o kadar boş mu zannettiniz!

Hani Nasreddin Hoca’ya “Eskiyen ayları ne yaparlar?” diye sormuşlar o da “Kırpar kırpar yıldız yaparlar.” demiş ya bizimkisi de o hesap eski milletvekili, belediye başkanı, pis işlerini yapan bürokrat tayfası, ne kadar yalaka varsa hepsine “Başdanışman”lık dağıtıp yularlarını elinde tutmaya çalışıyor.

Merak edip kimmiş bunlar diye kısa bir araştırma yapınca zaten tablo kabak gibi ortaya çıkıyor. Mesela bunlardan biri Hollanda eski büyükelçisi, hani seçim öncesi bizimkine posta koyup “Burada halkı birbirine düşüren seçim çalışmaları yapamazsınız.” dedikleri için portakal soyup (Sunucu olan değil) protesto etmiştik ya, işte o dönemki büyükelçi. Olaylardan 20 gün sonra apar topar geri çağrılan adam. Elbette üstün dış ilişkiler bilgisinden faydalanmak lazım.

Bir diğeri “arkeolog” bir ablamız. Muhalifler üzerinde yapılacak her türlü kazı çalışması ve de TOKİ inşaatları için bence de elzem bir danışman.

Başka bir isimse uzmanlık alanı bitkilerle prostat tedavisi olan ünlü bir isim “Saraçoğlu“. Tabii ki Reis bir yaşa geldi artık, onun da birtakım sağlık sorunları olacak, koca başkan altına mı kaçırsın? Tedavi şart.

Listede bizim güreş şampiyonu “Hamza Yerlikaya” da var. Keratayı şahsen de tanırım, fena çocuk değildir ama biraz fazla elense yediğinden yavaş düşünür, yavaş konuşur. Bahçeli’yi nasıl kündeye getirdiğini ondan öğrenmiş olabilir.

Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun ardından BBP genel başkanlığı yapıp sonra yalaka takımına katılan Yalçın Topçu da danışmanlardan biri. Destici’yle birlikte bir dava nasıl satılır, makam mansıp için nasıl döneklik yapılır, bu konu da en uzman adamlar.

İlgimi çekenlerden biri de “Okçular Vakfı Başkanı” sıfatı da taşıyan Haydar Ali Yıldız. Artık Bilal Oğlan’la nasıl bir oka bulaştılarsa faydasını danışman olarak görmeye başlamış.

Reis elbette kafası şeytanlığa güzel çalışan, bir nefeste sıkılmadan arka arkaya onlarca kuyruklu yalan söyleyebilen bir yeteneğe sahip olduğu için yanındakilerin de bu özelliklere haiz kişiler olmasına dikkat eder. Geçenlerde BBC’de katıldığı programda “Türkiye’de tutuklu hiç gazeteci yok, hepsi terör suçlusu” diyen edepsiz kadın da bu danışmanlardan biri. Sunucunun  yerin dibine sokup sokup çıkardığı bu zavallı bir de akademisyen olacak.

Belediye başkanlığından danışman kadrosuna zıplayanlardan biri de Eski Of Belediye Başkanı. Artık Of’u nasıl güzelleştirip bir dünya şehri haline getirdiyse bu üstün başarısından dolayı danışmanlıkla ödüllendirilmiş.

NBA’den doping yaptığı için kovulunca kuyruğu kıstırıp Türkiye’ye dönen ahlaksız basketçimiz Hidayet de (Şimdi federasyon başkanı) bu danışman kadrosunda bulunmuş başyalakalardan biri. Reis’e siyasette nasıl doping yapılır, rakip hangi ahlaksız metodlara başvurulup yenilir, bu konuda olmayan aklından inciler aktarıyordur.

Bu yazıyı yazmamın ana sebebi ise yeni danışman atanan Mariam Kavakçı. Şimdilerin büyükelçisi Merve Kavakçı’nın kızı. Bu kızımız genç yaşında “Konuşma Dili Pataloğu ve Dil Bozuklukları Tedavi Uzmanı” sıfatıyla danışman olmuş. İlk aklıma gelen “Herhalde bizim Diktoş ağzını bozmaktan, sağa sola ayar verip küfretmekten sıkıldı, yoruldu, kendini düzeltecek bir danışman buldu.” gibi naif düşünceler olsa da bu bence zor bir ihtimal, bekleyip göreceğiz artık…

yilmazhepcakar@gmail.com

 

 

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,1143
Amerikan Doları
5,868
Euro
6,586
İngiliz Sterlini
7,2948
BIST
99806
Altın
267,702
Son Güncelleme: 17.07.2019 20:40