Politika

Mansur Yavaş: Ankaralı Kürtlerden oy alacağım

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, ülkücü geçmişinden dolayı Kürt seçmenlerden oy alamayacağı yönündeki değerlendirmeler hakkında konuştu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Ankaralı Kürt seçmenlerden oy alacağını iddia etti. Mansur Yavaş, Habertürk’te yayınlanan “Türkiye’nin Nabzı” programında Didem Arslan Yılmaz’ın sorularını yanıtladı. CHP ve İYİ Parti’nin Ankara ortak adayı olan Mansur Yavaş, seçildiği takdirde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la mutlaka görüşeceğini söyledi. Yavuş, rakibi AKP’li Mehmet Özhaseki ile de bir araya geleceklerini ifade etti.

Ankara ile ilgili projelerini anlatan Yavaş, ilk etapta su fiyatlarında indirim yapacağını dile getirdi. 5 yıl içinde 58 kilometrelik metro hattı inşa etmeyi hedeflediklerini vurgulayan Yavaş, taksicilere ücretsiz tablet dağıtacaklarını vaadetti. Yavaş Ankara’ya UBER sistemini getirmek yerine taksileri UBER seviyesine çıkarmayı hedefleyeceklerini söyledi.

Yavaş ayrıca Kızılırmak suyunu Mogan Gölü’ne kanalize edeceklerini, barajlarda suyun buharlaşmaması için güneş panellerinin konulacağını belirtti. Yavaş’ın projeleri arasında öğrenci evlerine indirimli su ve 10-15 hanelik çevre köylere ücretsiz su ve elektrik hizmeti götürmek de yer aldı.

Yavaş, ülkücü geçmişinden dolayı Kürt seçmenlerden oy alamayacağı yönündeki değerlendirmeler hakkında ise “Biz herkese hizmet edeceğiz, herkesin oyunu isteyeceğiz. Bunun siyasetle alakası yok. Çünkü bizden hizmet alacaklar. Polatlı’daki Kürt kökenli vatandaşlarımızın çoğu Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy veriyor. Yani öyle bir şey (Kürtlerden oy alamayacağı) olacağını sanmıyorum” diye konuştu

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,0198
Amerikan Doları
5,7
Euro
6,3923
İngiliz Sterlini
7,1054
BIST
101255
Altın
259,98
Son Güncelleme: 22.07.2019 12:18