Politika

Ekrem İmamoğlu: 7 milyon insana terörist denir mi?

CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu Çekmeköy’deki Güngören pazarına yaptığı ziyarette ‘HDP’liler vatan hani’ diyen vatandaşa cevap verdi.

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Çekmeköy’de temaslarda bulundu. Esnaf ziyaretleri yapan ve fabrikalarda işçilerle bir araya gelen İmamoğlu, Taşdelen Mahallesi’nde bulunan Güngören pazarına da girdi. İmamoğlu, pazar girişinde Hatice Ocak isimli bir hemşehrisiyle karşılaşarak sohbet etti. Hatice Ocak’ın Düzköy’e bağlı Sidiksa Köyü’nden olduğunu öğrenen İmamoğlu, “Beni senin köyünde tabancalarla karşılıyorlar” deyince, “Ben de sıkıyorum” yanıtını alması gülüşmelere neden oldu.

‘CHP’YE KARŞI DEĞİLİM AMA…’

Ekrem İmamoğlu’nun CHP adayı olduğunu öğrenen Hatice Ocak ile İmamoğlu arasında dikkat çekici bir diyalog yaşandı. CHP’ye oy vermeyeceğini söyleyen Hatice Ocak’ın, “Hemşerimsin ama CHP’ye oyum yok” demesi üzerine İmamoğlu, “Sen sorunlarını anlat” dedi. Hatice Ocak, “Sorunumuz yok, fiyat var ama çok şükür her şey var. Vatanımız birlik olsun, bizim istediğimiz. CHP de kardeş, herkes kardeş, vatanımızı bölecek olanlara karşı duralım. Ben CHP karşı değilim, ama o partinin yanında olursa benim içim ağlar” dedi. İmamoğlu da bu sözlere karşılık, “Ben senin köyünü mahalleni biliyorum. Beni orada senin köyde tabanca ile karşılıyorlar, sen de atarsın biliyorum. Ama sen şunu dersen olmaz. Bak arkana dön bak, kim nereden belli mi? Biz Türk Milletiyiz” dedi.

‘BİRİLERİNE VATAN HAİNİ DEMELERİNE MÜSADE ETME’

Diyaloğa devam eden Hatice Ocak, “HDP’nin yanında olan vatan hainidir, asla kabul edemem. Benim aklım var. Beni öldürseler yapamazlar. HDP’nin yanında olursan olmaz diyorum. Hayır kimse kandıramaz beni. Kürt Kardeşlerimiz var, kardeş olalım. Ben AKP’den geçemem” dedi. Bunun üzerine İmamoğlu, “Kandırıyorlar. 7 milyon insan HDP’ye oy verdi, onlar terörist mi? 7 milyon insana terörist denir mi? Sen AK Parti’ye oy veriyorsun da ben vermiyorum da vatan haini miyim? Öyle şey olur mu? Ben partinden vazgeç demiyorum. Birine vatan haini demelerine müsaade etme. Senin köyün hep Cumhuriyet Halk Partili biliyorsun. Onun cezası var, onun mahkemesi var, onun anayasası var. Senin köyün CHP’li sen oraya gidince vatan haini diye mi bakıyorsun. Kurban olayım köyüne selam söyle. Yüreğini ferah tut” diye konuştu.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
3,925
Amerikan Doları
0,59993
Euro
6,4379
İngiliz Sterlini
7,0419
BIST
95286
Altın
5,808
Son Güncelleme: 20.08.2019 00:45