Gündem, Zulüm Günlüğü

Hakan Şükür’den para almakla suçlanan babası: 50 yıllık esnafım

Oğlu Hakan Şükür’den para aldığı gerekçesiyle tutuklanan Baba Selmet Şükür: Ben bir inşaat yaptım. Bu Hakan’ın inşaat işlerini takip etmiyorum. Hakan Şükür’ün menajerliğini yaptım. Transferlerini yaptırdım. 50 yıllık esnafım ve gelirim bundandır.”

Ünlü futbolcu Hakan Şükür’ün babası Selmet Şükür’ün yargılanmasına başlandı. Tutuklandıktan yaklaşık 3 ay sonra sağlık sorunları nedeniyle tahliye edilen baba Şükür, tutuksuz yargılandığı davada kendisini “Gece gündüz düşünüyorum, nasıl böyle bir işin içine düştüm?” diyerek, savundu.

ABD’de bulunan Hakan Şükür’ün babası Selmet Şükür, ‘F..Ö üyesi olmak’ suçundan hakkında açılan davada ilk kez hakim karşısına çıktı. 12 Ağustos 2016’da gözaltına alınıp tutuklanan, 25 Kasım 2016’da ise sağlık sorunları nedeniyle tahliye edilen Selmet Şükür, Sakarya 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya avukatları ile birlikte katıldı.

Baba Şükür, terör örgütü üyesi olduğu yönündeki iddiaları reddederek, “Nasıl böyle bir işin içine düştüm düşünüyorum. Ben bir inşaat yaptım. Bu inşaatı ben yaptırdım, Hakan Şükür yaptırmadı. Ben onun inşaat işlerini takip etmiyorum. Hakan Şükür’ün menajerliğini yaptım. Transferliğini yaptırdım. 50 yıllık esnafım ve gelirim bundandır” dedi.

Son 10 yıldır oğlu Hakan Şükür’den para istemediğini vurgulayan Selmet Şükür, “Beni Sakarya’da çok sayıda kişi tanır ve sever. Tanıyanlar benden para ister, yardım ister. Ben hayatım boyunca karakol, hakim görmedim. Suçlamaları kabul etmiyorum, beraatimi talep ediyorum” diye konuştu.  Mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
3,9284
Amerikan Doları
0,60001
Euro
6,4396
İngiliz Sterlini
7,0477
BIST
95286
Altın
5,808
Son Güncelleme: 20.08.2019 01:30