Politika

CHP İzmir adayı Tunç Soyer: Hırsızlığımı bulamadılar, babamla uğraşıyorlar

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer, adı açıklandığı günden bu yana 12 Eylül döneminde savcı olan babası Nurettin Soyer üzerinden eleştiriliyor.

Bu eleştiriye cevap veren Tunç Soyer, “Hırsızlığımı, yolsuzluğumu, bulamadılar. Rahmetli babamın üzerinden çirkin propaganda yapmaya çalışıyorlar.” dedi. Heyecanla ve aşkla çalıştığını belirten Soyer, hedefinin yüzde 60 oranında oy almak olduğunu söyledi.

Kutuplaşmadan medet umuyorlar

Sözcü gazetesine konuşan Soyer, “Sizi, merhum babanızı üzerinden eleştiriyorlar. Ne diyeceksiniz?” sorusuna şu karşılığı verdi:“Siyasi kutuplaşmadan medet umuyorlar. Bunu da kutuplaşmanın bir aracı olarak kullanmak istiyorlar. Türkiye’nin en karanlık dönemine ait, 40 yıl önceki kavgaları, acıları siyaset malzemesi yapmaya utanmıyorlar. Çok çirkin bir politika izliyorlar. Bu çirkin politika 31 Mart’taki yerel seçimin konusu değil.

Annem bu duruma çok üzülüyor

Asıl konuşmaları gereken, adayların vizyonlarıdır, projeleridir, performanslarıdır. Hırsızlığımı, yolsuzluğumu, usulsüzlüğümü malzeme yapamıyorlar. Çünkü yok… Bula bula rahmetli babamın üzerinden çirkin propaganda yapmaya çalışıyorlar. Tabii annem de bu duruma çok üzülüyor.”

Soyer, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) adayı eski bakan Nihat Zeybekci ile ilgili düşüncesi sorulması üzerine de şunları söyledi:

Zeybekci’yi yemeğe davet ettim, kara propaganda yaptı

“Zeybekci çok kiracı gibi duruyor. İzmir’le ilgisi yok gibi duruyor. Başta mülayimken, şimdi o da başladı kara propagandaya. Ben yemeğe davet ettim kendisini, “Geçmişini temizlesin de gelsin” gibi bir cümle ile karşılık verdi. Kara propagandaya başladı. İzmir’in geleceğini aydınlatacak çok bir şey göremedim onun projelerinde.”

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
3,925
Amerikan Doları
0,59993
Euro
6,4379
İngiliz Sterlini
7,0419
BIST
95286
Altın
5,808
Son Güncelleme: 20.08.2019 00:45