Avustralya, Video Haberler

Melbourne’de kreşten kaçan iki çocuk olası faciayla karşı karşıya kaldı

Avustralya’nın Melbourne şehrinde kreşten kaçan iki çocuk, trafiğin en yoğun saatlerinde yola çıkması yürükleri ağza getirdi.

Henüz belirlenmemeyen bir sebepten dolayı kreçten kaçan çocuklar, traifiğin yoğun şekilde aktığı ve 70 ile seyir ettiği sırda, karşıdan karşıya geçerken, görüntülendi. 9 News Kanlanın verdiği habere göre; Melborune’nin batı bölgesi Werribee-Ballan Road’a çıkan iki çocuk, duyarlı bir sürücünün koşarak müdühale etmesiyle, olası bir facianın önüne geçilmiş oldu. Kazasız bir şekilde müdahala edilerek, kreşe teslim edilen iki çocuk, büyük bir tehlikeyi atlattı. Bu arada The Age Gazetesi, çocukların Werribee West Family Centre’dan kaçtıklarını yazarken, Kreş yetkililerinin ise olayla ilgili soruları cevapsız bıraktığı kaydedildi. Öte yandan Eyalet Eğitim Bakanlığı’nın, konuyla ilgili soruşturma başlattığı kaydedildi.

BAKANLIK CEZA YAĞDIRDI

Öte yandan Melbourne’de  2 çocuğun kreşten kaçıp trafiğe çıkma vakalarının benzerleri, Batı Avustralya’da 3 ayrı kreşte yaşandı, kurumlara büyük cezalar verildiği belirtildi. Kuzey Perth’teki Mulberry Tree Childcare and Kindy’den 2 yaşındaki özel bakım gerektiren çocuk, kreşin parmaklıklarından kaçarak,  bir otomobilin önüne çıktığı kaydedildi.  Oiğer iki kreşte ise; görevlilerden gizli şekilde kurumdan kaçtıkları ortaya çıktı.

10 BİN DOLAR CEZA VERİLDİ

Bakanlık her üç  kreşe de bin dolar ile 10 bin dolar arasında değişen ceza verdi. Mulberry Tree’den kaçan çocuk, 2 personel 10 kişilik çocuk grubuna bakarken kreşten ayrıldı, otomobilin önüne çıktı. Şans eseri sürücü fren yapabildi ve çocuk yaralanmadı.Sürücü çocuğa yardımcı oldu, kreşe teslim ettiği kayedildi.

 

Melbourne’ün batısında bu sabah yürekleri ağza getiren anlar yaşandı, kreşten kaçan iki minik yoğun trafiğin aktığı bir yola fırlarken görüntülendi

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,1817
Amerikan Doları
6,052
Euro
6,7582
İngiliz Sterlini
7,7109
BIST
86796
Altın
247,266
Son Güncelleme: 20.05.2019 12:57

Reklam