Avustralya, Gündem

Senatör Anning’in kafasında yumurta kıran genç: Teröristleri Müslüman olarak nitelendirenlerin tıpkı Anning gibi kafası bomboştur

Avustralyalı ırkçı senatör Fraser Anning’in kafasında yumurta kıran ve Anning’in tokatlı, tekmeli saldırısına maruz kalan, sosyal medyada ‘Eggboy’ nitelemesiyle viral olan Will Connolly sosyal medya hesabından bir dizi paylaşımda bulundu.

Paylaşımlarından birinde, “Annem her zaman güçlü bir destekçimdi ve baskıya karşı durmam için beni güçlü hep kıldı” ifadelerini kullandı.Connolly bir başka paylaşımında ise, Yeni Zelanda’daki saldırılarda 49 kişinin hayatını kaybetmesiyle ilgili, ‘Müslüman göçü’nü suçlayan ırkçı Anning’in kafasında yumurta kırdığı anın fotoğrafını paylaştı ve, “Bu an, insan olmaktan gurur duyduğumu hissettiğim bir andı” dedi.
Connolly, paylaşımının devamında ise, “Sizi bilgilendirmeme izin verin, Müslümanlar terörist değildir ve terörizmin dini yoktur. Teröristleri Müslüman olarak nitelendirenlerin tıpkı Anning gibi kafası bomboştur” yorumunda bulundu.

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,1837
Amerikan Doları
6,056
Euro
6,76
İngiliz Sterlini
7,7108
BIST
86796
Altın
247,425
Son Güncelleme: 20.05.2019 13:27

Reklam