Avustralya, Gündem

Senatör Anning’in kafasında yumurta kıran genç: Teröristleri Müslüman olarak nitelendirenlerin tıpkı Anning gibi kafası bomboştur

Avustralyalı ırkçı senatör Fraser Anning’in kafasında yumurta kıran ve Anning’in tokatlı, tekmeli saldırısına maruz kalan, sosyal medyada ‘Eggboy’ nitelemesiyle viral olan Will Connolly sosyal medya hesabından bir dizi paylaşımda bulundu.

Paylaşımlarından birinde, “Annem her zaman güçlü bir destekçimdi ve baskıya karşı durmam için beni güçlü hep kıldı” ifadelerini kullandı.Connolly bir başka paylaşımında ise, Yeni Zelanda’daki saldırılarda 49 kişinin hayatını kaybetmesiyle ilgili, ‘Müslüman göçü’nü suçlayan ırkçı Anning’in kafasında yumurta kırdığı anın fotoğrafını paylaştı ve, “Bu an, insan olmaktan gurur duyduğumu hissettiğim bir andı” dedi.
Connolly, paylaşımının devamında ise, “Sizi bilgilendirmeme izin verin, Müslümanlar terörist değildir ve terörizmin dini yoktur. Teröristleri Müslüman olarak nitelendirenlerin tıpkı Anning gibi kafası bomboştur” yorumunda bulundu.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
3,8912
Amerikan Doları
0,59084
Euro
6,3565
İngiliz Sterlini
6,9407
BIST
96489
Altın
5,738
Son Güncelleme: 20.08.2019 12:51