Yazarlar

Bitmeyen seçim yaptık, hamdolsun!

 

Bazıları hala İstanbul’daki seçim sonuçlarının açıklanmamasını eleştirip duruyor. Öncelikle hak var, hukuk var. “Biz kazandık, seçim bitti.” demeden seçim bitmez bir kere...

Daha geçersiz oyları sayacağız, olmazsa oyların hepsini bir daha sayacağız, yine olmazsa kazanana kadar saymaya devam edeceğiz. En kötüsü seçimi iptal eder, yenisini yapar, yine biz kazanırız.

Şimdi bazıları çıkıntılık yapıp “Böyle seçim mi olur yahu!” diye mızırdanmaya, hukuktan, adaletten dem vurmaya başlamadan hemen şunu söyleyeyim ki elbette böyle seçim olmaz!

Seçim dediğin sandıklar açıldıktan en geç 10 dakika sonra bizim kazandığımızı yedi düvele ilan ederek yapılır. Görülen o ki seçim sistemimizde bazı büyük eksiklik ve aksaklıklar mevcut. O yüzden “başseçici” Reisimizin de tensip buyurmalarıyla seçim kanununu hemen değiştireceğiz.

Öncelikle bizim parti ve yancıları hariç, muhalif tüm partiler seçime falan katılamayacaklar. Sizin de bildiğiniz gibi bu bir “beka” meselesi. Yok, yanlış anlamayın, vatanın değil, partinin ve avantaların bekası…

Eğer seçime girmelerini engelleyemezsek en azından ittifak yapmalarını yasaklayacağız. Bize karşı ittifak yapmak bir kere “vatan hainliği” demek. Böyle yaparak onları da hain olmaktan kurtacağız ki yatıp kalkıp bize dua etsinler.

Olur da ittifak yaparlarsa o zaman kaç parti ittifak yaptıysa oylarını bir sayacağız. 3 parti ittifak yaptıysa 3 oy 1 oy sayılacak, zaten doğrusu da bu değil mi?

Bizimki ise elbette tersi olacak, oylarımız ittifak yaptığımız parti sayısınca katlanacak, 1 oyumuz mesela 3 sayılacak, elbette hukuk bunu gerektirir.

Bu arada bizim adaylar hariç seçime girecek tüm muhalif adayların yedi göbek ceddine kadar GBT’leri kontrol edilecek, içlerinden CHP’li, KHK’lı, özellikle de “cemaat iltisaklı” biri varsa adaylığı hemen iptal edilecek.

Rakiplerin propaganda yapması da yasaklanacak; mitingleri, röportajları, broşürleri hatta sokakta gezip vatandaşın elini sıkmaları bile engellenecek, “hijyen” denen bir şey var sonuçta, vatandaşların sağlığı bizim için çok önemli. Böylece “dış mihraklar”ın şer planları da akamete uğratılacak.

Sandık görevlisi olarak da sadece parti üyelerimiz bulunacak, öyle müşahit falan adı altında ne idüğü belirsiz adamlar sandık etrafında gezemeyecek. Haşa yalan söyleyecek halimiz yok ya, biz kaç oy çıktı, dersek zaten gerçek de odur, oruçlu ağzım, abdestli halimle söylüyorum size.

Seçmenlere oy kullanmadan önce Kuran’a el bastırılıp oyunu partimize vereceğine dair yemin ettirilecek, etmeyenler ya da yemin ederken çaktırmadan tek ayağını kaldıranlar olursa yaka paça hemen içeri atılacak.

AA sandıklar kapanır kapanmaz canlı yayınla sonuçları 10 dakika içinde açıklayıp yayını bitirecek.

Geçersiz oy” denilen saçmalığı da kaldırıyoruz, tüm oylar bizim hanemize yazılmak şartıyla geçerli kabul edilecek. Hani olmaz ya seçimi kaybeder gibi olursak partimiz seçimi kazanana kadar oylar durmaksızın sayılacak.

Seçim öncesi adaylarımızın isimlerinin yazılı olduğu mazbatalar hazır olacak, devlet işi beklemez, zaman kaybetmeye gerek yok.

Sandık başlarında partimize mühür basılmış yedek oy pusulaları hazır bulundurulup gerektiğinde kullanılarak sandıkta tek kazananın partimiz olduğu dosta düşmana gösterilecek.

Sandık sonuçları birleştirilirken sadece partimizin oyları sisteme girilecek, diğer partilerin fuzuli oylarının sisteme girişi yapılarak seçimlerin sonuçlarının ilanı asla geciktirilmeyecek.

Bu arada “bağımsız adaylar”ın seçime girmesi kesinlikle yasaklanacak, en kötü onlara verilen tüm oylar partimize verilmiş kabul edilerek hanemize yazılacak.

Muhalefete oy vermeyi hala düşünenler varsa onlara silinebilir mürekkebe batırılmış mühürler verilecek, oylar sayılırken onlar silinip yerine kalıcı mürekkepli mühürler kullanarak tüm oylar partimize basılacak.

Yaşadığımız bu tür olumsuzlukların önüne geçme adına tedbir olarak bir sonraki dönemde belediye başkanlığı seçimi yapılmayacak. Her türlü yetki “ömür boyu” kaydıyla ülkeyi yönetmek üzere seçilen “Reis”e verilecek, tüm başkanları da o seçecek, ondan iyisini bilecek halimiz yok sonuçta!

Bu sebeple her türlü işe alım, ihale, kupon arazi tanzimi, Bilal Oğlan’ın vakfına mal, mülk, para aktarma gibi işler doğrudan Reise bağlanacak, atanan başkanlar sadece çöp toplayacaklar, o kadar.

Unutulmasın ki partimizin adının ilk kelimesi “Adalet”, o yüzden herkes bizim adaletimize teslim olacak ve mutlu-mesut yaşamaya devam edecek. İşte böyle halkım, “Verin başkanlığı rahat edin.”, kimseyi de uğraştırıp durmayın, bu kıyağımı da unutmayın, canımsınız…

yilmazhepcakar@gmail.com

 

 

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,0172
Amerikan Doları
5,699
Euro
6,3903
İngiliz Sterlini
7,1015
BIST
101840
Altın
259,957
Son Güncelleme: 22.07.2019 11:48