Gündem, Manşet, Zulüm Günlüğü

Türkiye’deki insan hakları ihlalleri ‘Enkaz’ oldu diyen Sanatçı Suvari: Parçalarım bir acının, bir öfkenin yansıması

Avrupa’da doğup büyüyen 38 yaşındaki sanatçı ve müzisyen Suvari Öztürk yazdığı ve seslendirdiği şarkıları ile insanlara sevgi ve saygı çağrısında bulunuyor.

Euronews’e konuşan Suvari Öztürk, bir yıl önce yazdığı “Enkaz” adlı parçasında Türkiye’de son dönemde yaşanan insan hakları ihlallerine değiniyor.

Parçalarım bir acının, bir öfkenin yansıması

Duygularını samimi bir şekilde sözlere dökmeyi sevdiğini ifade eden Suvari Öztürk, “Enkaz benim için bir hayal kırıklığının, bir acının ve bir öfkenin yansıması. İnsanımıza baktığımız zaman ciddi bir bölünmüşlük, sevgisizlik, saygısızlık görüyoruz. İnsanlar birbirinden ayrılmışlar, kardeşler birbirine düşman olmuş, anneler yavrularından ayrılmış. Kimileri toprağa vermiş. Enkazın içinde bunları ifade etmeye calıştım.” diyor.”Şafak”, “Feridun”, “Enkaz” ve daha bir çok parçayı yazan ve seslendiren Suvari Öztürk Avrupa’da doğup büyümüş olmasına rağmen Türkiye’de yaşanan “haksızlıkların” kendisini derinden yaraladığını ifade ediyor. Birçok parçasının ya çocuklara, ya işkence görmüş insanlara ya da bölünmüşlüğe işaret ettiğini söylüyor.

Kendi imkanlarımla müzik yapıyorum

Kendi imkanları ile müzik çalışmalarına devam ettiğini ifade eden Suvari Öztürk, “İnsanlar nefretten uzak yaşasınlar birbirlerini sevsinler. Aydınlık guzellik her nerede olursa olsun onu kucaklasınlar. Kendi cenahında karanlık varsa onu kınasınlar.” ifadelerine yer veriyor.

 

 

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,0172
Amerikan Doları
5,699
Euro
6,3903
İngiliz Sterlini
7,1015
BIST
101840
Altın
259,957
Son Güncelleme: 22.07.2019 11:48