Gündem

Eski İstihbarat Daire Başkanına “Cumhurbaşkanına hakaretten’ gözaltı

Emniyet İstihbaratın Eski Daire Başkanı Sabri Uzun, “Cumhurbaşkanına hakaret, terör örgütü propagandası yapmak ve örgüte yardım” suçlarından gözaltına alındı.

Sabri Uzun, Kırmızı Kedi Yayınlarından “İn” başlıklı bir kitap çıkarmıştı.Uzun, beş gün önce İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu kutlamak için paylaştığı tweet’te, “Sn İmamoğlu; İBB Bşk görevin hayırlı olsun. İnşallah, “oğlum sıfırla” demezsin. “750 milyon liralık saat takmazsın”. “7 adet para kasan ve para sayma makinen olmaz” Allah şaşırtmasın. Terbiyeni hiç bozma. Annenizi ve eşinizi kutluyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

SABRİ UZUN KİMDİR?

1953 doğumlu Sabri Uzun, Emniyet Genel Müdürlüğü teşkilatı içerisinde kırk yıla yakın çalıştı. Uzun süre Emniyet İstihbarat Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı’na bağlı çalışan Sabri Uzun bir dönem İstihbarat Daire Başkanlığı da yaptı. Ergenekon süreciyle ilgili daha önce ciddi eleştiriler getiren Sabri Uzun kaleme aldığı “İN” kitabıyla Cemaat-Hükümet tartışmasıyla ilgili kendi görüşlerini ve iddialarını aktardı.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,1143
Amerikan Doları
5,868
Euro
6,586
İngiliz Sterlini
7,2948
BIST
99806
Altın
267,702
Son Güncelleme: 17.07.2019 20:40