Dış Haberler, Manşet, Video Haberler

Kırgızistan skandal: Devletin iftarında Cemaat mensuplarını dışarı çıkaramayan Bişkek Büyükelçisi programı terk etti

 Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hakim Aksoy, Kırgızistan Başmüftülüğü tarafından düzenlenen iftar yemeğine Hizmet Harketi mensuplarının davet edilmesine tepki gösterdi. Yazılı açıklama yapan Aksoy, Kırgızistan Baş Müftülüğünün 8 Mayıs tarihinde düzenlediği iftara cemaat üyelerinin davet edilmiş olmalarının kabul edilemez olduğunu belirtti.

Sözcü Aksoy, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bu terör örgütünün teşkil ettiği güvenlik tehdidi, F..Ö’nün mevcut olduğu ülkelerdeki muhataplarımıza defaatle ve ısrarla izah edilmektedir. Bu konuya dostumuz olan ülkelerin sadece resmi makamlarının değil, tüm ulusal kurumlarının gerekli hassasiyeti göstermesini bekliyoruz.”

BİZ 35 MİLYON DOLARLIK CAMİ YAPALIM SİZ BUNLARI DAVET EDİYORSUNUZ

Havuz Medyası Yeni Şafak’ta yer alan habere göre Türkiye’nin Bişkek Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat, katıldığı iftara Hizmet Harketi mensuplarının  davet edildiğini öğrenince ‘Teröristlerle aynı masaya oturmam’ diye programı terk etmişti.Fırat, “Biz burada 35 milyon dolara camii yaptıralım, siz bizi “teröristlerle” aynı masaya oturturacaksınız. Siz buraya F..ö terör örgütünün başını nasıl çağırırsınız? Ramazan bu, Ramazan da bu yapılır mı? Ya Türkiye’yi ya da terör örgütünü seçersiniz. Benim için müftülük bitmiştir. Türkiye Cumhuriyeti ile teröristi aynı yere koyuyorsunuz. Bu insan Müslüman değil. Ben şimdi Cumhurbaşkanına söyleyeceğim” dedi.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,0212
Amerikan Doları
0,61221
Euro
6,5221
İngiliz Sterlini
7,6131
BIST
105380
Altın
5,9
Son Güncelleme: 17.11.2019 03:07