Avustralya

Kamuoyu araştırmasıyla en ‘mutlu’ ve ‘mutsuz’ bölgeler belirlendi: Avustralyalı gençlerinin en büyük kaygısı geçim sıkıntısı

Araştırmada, ‘en çok kaygı duyan ‘mutsuz bölgesi’ Sydney’in Blacktown semti ile Queensland Wide Bay bölgesi  olurken, Brisbane’ın iç bölgelerinde yaşayanlar ise Avustralya’nın en mutlu yeri olarak belirlendi.

Yakın zamanda yapılan bir araştırma, ülkedeki en mutlu ve en mutsuz bölgelerin sıralamasını belirledi. Çalışma, genç Avustralyalıları olumsuz etkileyen faktörlere göre yapıldı. Real Insurance, Avustralya’nın gençlerini olumlu ve olumsuz etkileyen faktörleriyle ilgili yaptırdığı kamuoyu araştırmasında, ‘mutlu ve mutsuz’ bölgelerinin haritası ortaya çıktı. Araştırma 55 yaş altı insanlarda gerçekleşti. Araştırmaya 5 bin kişi katıldı. Katılımcıların yüzde 50’sinden fazla oranla geçim sıkıntıları en büyük kaygılar olduğuna ortaya çıktı. İklim değişikliği ise sıralamada ikinci yerde geldi. Buna göre; Aile, iş, mali durum, eğitim, sağlık, teknoloji ve iklim değişikliği gibi konu başlıklarıyla sorulara sorulara, birbirinden çarpıcı gerçekler ortaya çıktı. Araştırmada, ‘en çok kaygı duyan ‘mutsuz bölgesi’ Sydney’in Blacktown semti ile Queensland Wide Bay bölgesi olurken, Brisbane’ın iç bölgelerinde yaşayanlar ise Avustralya’nın en mutlu yeri olarak belirlendi. Kayıya neden olan ve ‘mutsuzluğun’ en  temel nedenlerinin başında ise; artan hayat pahalılığı, maaşların düşük oluşu ve artan maddi  sıkıntılar, insanları en çok kaygılandıran konuların başında geldi.

Avustralya’nın ‘en mutlu’ Bölgeleri:

  1. Inner-city Brisbane, Queensland
  2. South-west Perth, West Australia
  3. Inner-Perth, West Australia
  4. Ipswich, Queensland
  5. Inner South and Sydney

Avustralya’nın ‘en mutsuz’ Bölgeleri:

  1. Blacktown, Sydney, NSW
  2. Wide Bay, Queensland
  3. Adelaide, South Australia
  4. Parramatta, Sydney, NSW
  5. Inner-east Melbourne, Victoria

 

 

 

 

 

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,8553
Amerikan Doları
0,75267
Euro
7,8808
İngiliz Sterlini
8,7423
BIST
116908
Altın
7,01
Son Güncelleme: 02.07.2020 22:57