Yazarlar

HORMONLU DOMATES ÖDÜLLERİ

 

Haberi “Ahval”de okudum. Bu yıl 15. si dağıtılan “Hormonlu Domates Ödülleri” sahiplerini bulmuş. LGBTİ+ tarafından dağıtılan ödüllerin bu yılki “Ömür Boyu Hormonlu Domates” ödülünü bizim SS Nazi subayı Sülüman Soysuz’a layık görmüşler. Öncelikle kendisini canı gönülden tebrik ederiz.

Her ne kadar önce bu ödülün bıyıklarının “Cemil İpekçi”ye benzerliğinden dolayı verildiğini düşünmüş olsam da haberin içeriğini okuyunca mevzuya vakıf oldum.

Bizim Soysuz, Cin Ali’nin bir kez daha açık ara hezimete uğradığı II. İstanbul seçimlerinden önce meğer “Şimdi bu ekip LGBTİ+ dahil olmak üzere İstanbul yönetimine hazırlanıyor. Ben bunu İstanbul’a ve Türkiye’ye bir tehdit olarak görüyorum.” diye abuk subuk laflar ettiği için bu ödüle layık görülmüş.

Bilindiği üzere bizim SS, İstanbul seçimlerinde saraydaki Faşo’nun “Seçimlerde pislik yapma” sorumlusu olarak önemli vazifeler ifa etti. Hatta ilk kez gittiği bir semt berberinde sanki her daim müşterisiymiş gibi berber koltuğunda poz kesip kel başına tıraş yaptırıp şimşir taraklarla parlayan kelini bile sırıtarak taratmıştı.

Her ne kadar yaptığı tüm pislikler ve şaklabanlıklar Cin Ali’nin seçilmesine fayda etmese de gösterdiği performansla sarayın gönlünü kazandığını söyleyebiliriz.

Merak edip ödül listesini inceleyince tanıdık bazı “şeref yoksunu, haysiyetsiz” kişi ve kurumları da listede görmek beni hiç şaşırtmadı.

Diyanet İşleri Başkanlığından İstanbul Valiliğine, Ak-İt Gazetesinden ODTÜ Rektörüne kadar pek çok lüzumsuz isim ödül almış meğerse. İsabetli seçimlerinden dolayı ödül verenlere bir teşekkür de benden…

Listede yaşadığı zulümlerden sonra Ege Denizinden Yunanistan’a geçmek için çabalarken eşi ve iki çocuğu boğularak vefat eden bir acılı anneye “terörist” olduğu gerekçesiyle bir cenaze arabasını vermeyi bile çok gören namus yoksunu biri olan Bursa Belediye Başkanı Alinur Aktaş da var.

Bu insanlıktan nasibini almamış tanımlanamayan yaşam formuna da “Ortak tuvaletler” hakkındaki görüşlerinden dolayı”Siyaset alannda hormonlu domates” ödülü layık görülmüş.

Tevafuk bu ya, bu herif-i naşerifin belediye başkanlığı yaptığı Bursa’da 50 yıldır faal bir umumi tuvalet “yeterli kazanç” sağlayamadığı gerekçesiyle kapanmış. Tabi millet geçim sıkıntısından yeteri kadar yiyip içemeyince haliyle çıkarmaya da ihtiyaç hissetmiyor.

Bunları okuyunca bende jeton düştü. Her önüne gelenin istediği herkese anlamsız plaket ve ödül dağıttığı ülkemizde “Benim niye bir ödülüm yok?” deyip kime ne ödül verebilirim, hemen düşünmeye başladım. İşte yılın “Hepçakar Ödülleri”…

Recep “Faşo” Erdoğan: Ömür Boyu Hırsız ve Arsız Ödülü

Devlet Bahçeli: Ömür Boyu Saray Helvası Ödülü

Cin Ali Kaldırım: Ömür Boyu Düşük Profilli Soğan Cücüğü

Berbat Albayrak: Yılın “Burası Önemli” Patlıcanı

Mevlüt Çavuşesku: Yılın Brüksel Lahanası

Ali İhsan Yavuz: Yılın Çengelköy Hıyarı

Mehterbaşı Erkan Tan: Yılın Hormonlu Su Aygırı

Bilal Erdoğan: Yılın Yetersiz Bakiyesi

TurGay Güler: Yılın Vitaminsiz Beyinsizi

Ordu Valisi: Yılın VİP Muşmulası

Anadolu Ajansı: Yılın Keçi Zortlatması

Cübbeli Ahmet: Yılın Din Zerzevatçısı

Havuz Medyası: Yılın Şeritli Tenyası

Hepsine hayırlı olsun, bu kıyağımı da unutmasınlar…

yilmazhepcakar@gmail.com

 

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,1015
Amerikan Doları
0,63544
Euro
6,6368
İngiliz Sterlini
7,967
BIST
110477
Altın
5,97
Son Güncelleme: 14.12.2019 18:12