Gündem

Celal Ülgen: Ergenekon Balyoz davalarında ne işkence oldu, ne de eş ve çocuklara dokunuldu

Yargıtay’ın, Ergenekon’a davasına beraat kararından sonra sanıklarla ilgili kötü muamele ve işkence iddiaları tekrar gündeme getirildi. Bu kişilerin mağdur edildiği ve Türkan Saylan ve Kuddusi Okkır’ın ölümleri ön plana çıkarılıyor.

Özellikle Hizmet Hareketi davalarında tutuklu ve mağdur edilmiş yüz binlerce kişinin Ergenekon ve Balyoz sürecindeki 500 civarında sanıkla kıyaslanması da dikkat çekiyor.Fakat mağdur edilen yüz binlerce kişinin hukuksuzca mesleklerinden ihraç edildikleri ve sudan sebeplerden hapse atıldıkları gözardı ediliyor. Ayrıca bu kişilerin eşlerinin, çocuklarının, anne babalarının rehin olarak tutulduğu ya da mağdur edildikleri de gündeme getirilmiyor.

CNN Türk’te geçmişte yayınlanan bir programda emekli Kurmay Albay Dr. Savaş Biçer ve Ergenekon ve Balyoz Davaları avukatlarından Celal Ülgen bu konuya dikkat çekiyor. Ülgen, “Bana sosyal medyadan bana soruyorlar, “Sizin müvekkileriniz anneniz babası gözaltına alındı mı?’ diye soruyorlar. Ben de ‘alınmadı’ diyorum. Ben doğruyu söylüyorum. Ergenekon Balyoz sürecinde ne işkence oldu, ne de bunu yaygınlaştırdılar. Evet yukarıdan bir baskı vardı ama işkence yoktu.” demişti.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
3,969
Amerikan Doları
0,59607
Euro
6,3825
İngiliz Sterlini
7,452
BIST
104360
Altın
5,797
Son Güncelleme: 13.11.2019 07:51