Manşet, Politika

AKP’li Bakan’dan Erdoğan’a ‘Ümmet’ hatırlatması: BOP eşbaşkanlığı ile İslam ümmetini kim bölmüştü acaba?

AKP’nin kurucu üyelerinden Ali Babacan’ın istifası sonrası kurulacak yeni partiye ilişkin Erdoğan’ın “ümmeti parçalamaya hakkınız yok” tepkisine AKP’nin kurucularından CHP Konya milletvekili Abdüllatif Şener’ den yanıt geldi.

Şener, “BOP eşbaşkanlığı ve Arap Baharı(!)’nda ABD ile işbirliği yaparak İslam ümmetini kim bölmüştü acaba” hatırlatmasında bulundu.AKP’li cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek dönüşü yaptığı açıklamada, Babacan’ın AKP’yi bölme korkusunu “ümmeti parçalamaya hakkınız yok” dedi.TELE1’de yayınlanan haberin içinden programında, İsmail Dükel’e konuk olan Abdüllatif Şener, Erdoğan’ın, Babacan’a yaptığı ümmet hatırlatmasını değerlendirdi.

Abdüllatif Şener sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Erdoan’a sert tepki gösterdi. Aynı akşam , TELE1 Ankara temsilcisi İsmail Dükel’in konuğu olan Şener, Ortadoğu projesinin İslam ülkelerini ve ümmeti bölmeyi amaçladığını ifade ederek, partili cumhurbaşkanın sözlerinin teknik olarak doğru olmadığını söyledi. Şener, programda, AKP’nin ekonomi yönetimini de eleştirdi.

Abdüllatif Şener, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Siyasi rekabet, ne ümmeti ne milleti bölmek anlamına gelmez. BOP eşbaşkanlığı ve Arap baharı(!)’nda ABD ile işbirliği yaparak İslam Ümmetini kim bölmüştü acaba” çıkışında bulundu.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,1015
Amerikan Doları
0,63544
Euro
6,6368
İngiliz Sterlini
7,967
BIST
110477
Altın
5,97
Son Güncelleme: 14.12.2019 18:42