Avustralya

Sydney Polisi’nden operasyon

Sydney Emniyet’inden büyük operasyon. Operasyon sırasında, gözaltına alınan dört kişiyle birlikte, 400 bin dolar ele geçirildi.

Bir güvenlik şirketince 80 milyon dolarlık kara para aklama işine paravan olarak kullanan şebekeye düzenlenen operasyonun kapsamı genişletildiği belirtildi. Emniyetten yapılan açıklamada, söz konusu örgütüyle ilgili operasyonun Yeni Güney Galler (NSW) Eyaleti’nin yanı sıra, Victoria ve  Batı Avustralya Eyaletlerine yönelik soruşturmanın genişletildiği açıklandı.

Eyalet Emniyetince, konuyla ilgili yapılan açıklamada, söz konusu şirketin yasal olarak kurulduğunu, ancak ‘kara parayı aklamak için’ paravan şirketi olarak kullanıldığı belirtildi. Bu arada güvenlik şirketinin 4 yıldan bu yana paravan olarak kullanıldığı ve Sydney’de bir suç örgütüne ya da yurt dışı hesaplara para aktarıldığı belirtiliyor.

Öte yandan polis, şirketin Mart ayında baskın düzenlenen ve lüks otomobiller, marka kıyafetler, uyuşturucu ve yüz binlerce dolar ele geçirilen suç örgütüyle bağlantılı olduğunun tahmin edildiği kaydedildi. Polis biri kadın olmak üzere dört kişi gözaltına alındı.

 

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,1015
Amerikan Doları
0,63544
Euro
6,6368
İngiliz Sterlini
7,967
BIST
110477
Altın
5,97
Son Güncelleme: 14.12.2019 17:57