Gündem, Zulüm Günlüğü

Acun Karadağ’ın evini giren polis dağıttı: Bakan Süleyman Soylu tarafından tehdit edilen, Merve Demirel’e gözaltında acımasızca işkence

Ankara’da Yüksel caddesindeki eylemlere destek verirken gözaltına alındığı sırada cinsel saldırıya uğrayan Merve Demirel, yeniden gözaltına alındı. Aynı saatler Acun Karadağ’ın evine polis girdi ve Karadağ’a ait bazı eşyaları aldı.

16 Şubat’ta Ankara Sakarya Caddesi’nde Tutuklu ve Hükümlü Aileleri Dayanışma Derneği (TAYAD) tarafından gerçekleştirilen eylemde Merve Demirel, kendisini gözaltına alan polisin cinsel saldırısına uğramıştı. Demirel, polis tarafından yeniden gözaltına alındı.Merve Demirel’in gözaltında olduğu bilgisini HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu ve Hüda Kaya sosyal medyadan duyurdu.

Milletvekili  Kaya, sosyal medya hesabından ağır işkence ve darp izleri olan Merve Demirel ile ilgili şu açıklamayı yaptı: Daha önce de polisin taciz ve saldırısına maruz kalan ve ardından da İçişleri Bakanı Soylu tarafından tehdit edilen yüksek direnişçi Merve Demirel’e yine gözaltında işkence.”

Demirel’in gözaltına alındığı saatlerde KHK ile görevinden ihraç edilen öğretmen Acun Karadağ’ın evine ise polis girdi. Karadağ’ın evde olmadığı sırada eve giren polisler burada arama yaptı. Karadağ’ın Twitter’dan verdiği bilgiye polisler evden Karadağ’a ait olan kitapları ve kişisel bilgisayarını aldı.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
3,9634
Amerikan Doları
0,61014
Euro
6,4129
İngiliz Sterlini
7,5938
BIST
108963
Altın
5,78
Son Güncelleme: 06.12.2019 12:33