Amerika

Cumartesi Anneleri, MİT tarafından kaçırılan Mustafa Yılmaz ve Gökhan Türkmen için çağrı yaptı

Cumartesi Anneleri, şubat ayında kaçırılan 6 kişiden Emniyete teslim edilmeyen Mustafa Yılmaz ve Gökhan Türkmen için çağrı yaptı. İki ismin de bulunması için etkili bir soruşturma istendi.

Aylar önce MİT tarafından kaçırıldığı bilinen 6 kişiden Salim Zeybek, Yasin Ugan, Erkan Irmak ve Özgür Kaya’nın 29 Temmuz’da ortaya çıkmasının ardından kamuoyu kayıp iki isme odaklandı. Mustafa Yılmaz ve Gökhan Türkmen’in nerede olduğu merak edilirken Cumartesi Anneleri iki hafta aradan sonra yeni bir buluşma gerçekleştirdi.

Cumartesi Anneleri’nin 749’uncu buluşmasında gündemde yine MİT’in kaçırdığı isimler vardı. Buluşmada, şubat ayında kaçırılan 6 kişiden hala Emniyete teslim edilmeyen Mustafa Yılmaz ve Gökhan Türkmen için çağrı yapıldı. İnsan Hakları Aktivisti ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, etkili bir soruşturma başlatılması istendi. Tanrıkulu, Emniyette bulunan 4 ismin avukatlarıyla görüşmelerine izin verilmediğini vurguladı. Polisleri uyaran Tanrıkulu, “Zorla kaybedilme suçuna ortak oluyorsunuz. Bu suçlarda zaman aşımı yok. Yarın size hiçbir siyasetçi sahip çıkmaz” dedi.BOLD –

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,0031
Amerikan Doları
0,61218
Euro
6,5586
İngiliz Sterlini
7,2472
BIST
95394
Altın
5,926
Son Güncelleme: 23.08.2019 04:53