Amerika

Manisa Cezaevinde ölümüne ihmal: Toprak’ın tahliye talebine mahkeme, 3 duruşmadan sonra onay verdi.

Mahkeme, mesane kanseri olan Tacettin Toprak’ın tahliye talebine 3 duruşmadan sonra onay verdi. Ancak kanser, ihmal nedeniyle akciğerlere sıçradı. Doktorlar, bir şey yapamayacaklarını söyledi.

 İnsan hakları savunucu ve Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun 8 Ağustos’ta “Tahliye edin” çağrısı yaptığı Tacettin Toprak hakkında mahkeme bugün karar verdi. Mesane kanseri olan Toprak, Manisa Cezaevinde kalıyordu. Kanserin akciğere de sıçradığı belirlenmişti. Doktor raporlarına karşın mahkeme, tam 3 kez Toprak’ın tahliye talebine ret kararı verdi.Gergerlioğlu, iki gün önce bu gelişmeleri kamuoyuna aktarırken “Ölene kadar mı tutacaksınız? Tabutta mı tahliye edeceksiniz” diye sordu ve Adalet Bakanlığını uyardı. Gergerlioğlu, “Hasta tutuklular serbest kalmalı!” çağrısı yaptı.

MAKİNEYE BAĞLI NEFES ALIYOR

Mahkemenin bugünkü kararını da yine Gergerlioğlu duyurdu. Şu bilgileri aktardı:“Gecen gün yayımlamıştım. Hasta tutuklu sonunda infaz erteleme almış! Ama… Teşekkürler fakat sevinemedik. Hastalığı ihmalden dolayı çok ilerlemiş. Çok Çabuk ilerleyen kansermiş. Şu anda makineye bağlı şekilde nefes alıyor. Doktorlar bir şey yapamayacaklarını söyledi.”

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
3,8923
Amerikan Doları
0,59468
Euro
6,3627
İngiliz Sterlini
6,9746
BIST
95734
Altın
5,735
Son Güncelleme: 18.08.2019 13:24