Avustralya, Manşet

Sidney ve Melbourne’de saldırı: Bir kişi öldü, bir kişi yaralandı, polis McDonald’s a sığındı

Avustralya’nın Sidney şehrinde bıçaklı bir şahıs sokaktan geçenlere saldırdı. Sidney’in şehir merkezindeki olayda bir kadın hayatını kaybederken başka bir kadın yaralandı. Saldırgan polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Saldırganın bıçaklamaya çalıştığı kadın yaralı halde hastaneye kaldırılırken saldırının nedeni hakkında henüz açıklama yapılmadı. Ancak polis terör saldırısı olduğuna dair bir bağlantı bulunmadığını belirtti.Gazetecilere konuşan Polis Müfettişi Gavin Wood, “Şu an sağlık görevlileri tarafından tedavi görmekte olan sırtından bıçaklanmış bir kadın var ve Sidney hastanesine götürülüyor.” açıklaması yaptı ve kadının hayati tehlikesi bulunmadığını söyledi. Wood ayrıca, saldırının tahrik sonucu yapılmış gibi durmadığı ancak polisin her ihtimali göz önünde bulundurduğunu ekledi.Saldırının videosu ise sosyal medya akışına girdi. Videoda kavşak boyunca koşan ve elinde bıçak sallayan bir adam olduğu görülüyor. Saldırganın yakalanma anları da görüntülere yansıdı.Polis, saldırıyı gerçekleştiren şahsın tek başına hareket ettiğini düşünüyor.

Melbourne’de polise silahlı saldırı: Memurlar McDonald’s’a sığındı:

Öte yandan  bugün erken saatlerde Melbourne’ün kuzeybatısında polis memurları silahlı saldırıya uğradı.Merkezden 42 kilometre uzaklıktaki Sunbury’de 3.15’te devriye görevi yapan polislerin aracına ateş açıldı.Memurlar saldırı sırasında yakındaki bir McDonald’s restoranına sığındı, fakat silahlı haydutlar memurları takip etti, ateş etmeye devam etti, polis aracına gümüş sedan otomobille çarptı.Olay yerine memurları, 3 erkek, 1 kadın ve 3 McDonald’s çalışanını restorandan güvenli şekilde çıkarmak için destek çağrıldı.Facebook’ta olay anlarını anlatan bir çalışan, restoranın olay sırasında tecrit edildiğini yazdı.Paylaşımda, “Olay anında Maccas’da vardiyadaydım. Restoranın son derece yakınında, geçen bir polis aracına ateş açıldı. Saklandık ve restoranı kilitledik. Silahlı kişiler restorana girmeye çalışmadı, fakat otoparka gitti” dedi.

 

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,0816
Amerikan Doları
0,62607
Euro
6,6052
İngiliz Sterlini
7,7598
BIST
122573
Altın
5,948
Son Güncelleme: 21.01.2020 11:07