Gündem, Manşet

Perinçekci Ahmet Zeki Üçok’tan HSK’ya “Ankesörlü telefon operasyonu” talimatı

Yargıdaki hâkim ve savcılara yönelik, Pelikancıların başlattığı operasyona Hipnozlu işkenceyle sorgulama yapmaktan ceza alan eski Askeri Hâkim Ahmet zeki Üçok’ta dâhil oldu.

MİT elinde ankesörlü telefonlardan arananların liste olduğunu vurgulayan Üçok,  HSK ve Adalet Bakanlığı’na “siz listeyi isteyin gerisi kolay” talimatını verdi.Hava Kuvvetleri Askeri Savcısı olarak görev yaptığı dönemde adı birçok skandal soruşturmalara karışan ve hüküm giyen eski Askeri Hâkim Ahmet Zeki Üçok, günlerdir tartışılan “Yargıdaki fetöcü hâkim ve savcılar” tartışmasına dahil oldu. Sabah gazetesinden Dilek Güngör’ün ortaya attığı “Yargıdaki tehlikenin farkında mısınız?” başlık yazısıyla Adalet Bakanı Abdulhamit Gül hedef alınmıştı.

PERİNÇEK’İN “KAHRAMAN SAVCISI”

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun istifa etmesi sürecinde etkin rol alan “Pelikancı” olarak tabir edilen gazetecilerinde desteğini alan Dilek Güngör’ün iddialarına Ahmet Zeki Üçok’ta sahip çıktı. Ahmet Zeki Üçok, karanlık geçmişi ile tanınan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçe’e yakın bir isim olarak tanınıyor. Perinçek, 2009’da Üçok hakkında başlatılan bir soruşturma sonrası “O bir kahramandır” iltifatında bulunmuştu.

“LİSTEYİ İSTEYİN GERİSİ KOLAY”

Eski Askeri Hakim Üçok, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile HSK Başkanı Mehmet Yılmaz’ı etiketleyerek “Sayın @abdulhamitgul @mehmetyilmaz073 Türk yargısını FETÖ üyesi hakim ve savcılardan temizlemek sizin ellerinizde. Küçük bir adım atın; ankesör ve sabit hatlardan arandığı tespit edilmiş olan 1.500 hakim ve savcının isimlerini MİT ve Emniyet İstihbarat’dan isteyin.Gerisi kolay.” İfadesini kullandı.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,1235
Amerikan Doları
0,62369
Euro
6,6921
İngiliz Sterlini
7,7968
BIST
97324
Altın
6,007
Son Güncelleme: 21.10.2019 15:39