Manşet, Spor

Çıldıran AKP’li’den Kanter’e camide sözlü saldırı: Dinimi özgürce yerine getirmeme bile katlanamıyorlar

NBA yıldızı Enes Kanter ABD’de cuma namazı sonrası sözlü saldırıya uğradı. Yaptıklarını kayda alan kişiler Kanter’e, “Babanın camisine gitseydin hain” dediler.

NBA yıldızı Enes Kanter ABD’nin Bostan kentinde cuma namazı sonrası cami önünde sözlü saldırıya uğradı. Kanter’i sözle taciz eden ve yaptıklarını cep telefonu ile kaydeden kişiler Kanter’e, “Babanın camisine gitseydin. Orada kılsaydın. Hain. Hainlik nasıl bir duygu.” dedi. İngilizce olarak saldırganlara cevap veren ünlü oyuncuya aynı kişiler, “Türkçeyi mi unuttun. Meymenetsiz. Hainlik yüzüne yansımış. Sadece sen Amerika’da yaşayamazsın biz de yaşıyoruz hain olmadan. Babana selam göndermek ister misin hain. Yüzlerce kilometre öteden nasıl böyle yaşıyorsun duyarsız.” şeklinde hakaret içeren sözler söyledi.

BAKANLARIN OLDUĞU TOPLANTIDA HEDEF GÖSTERİLDİ

Geçtiğimiz günlmerde ABD’de gazeteci olduğunu öne süren Kemal Bozkurt Türkiye’den bakanların da olduğu bir toplantıda Enes Kanter’i hedef göstermiş ve “Enes Kanter ABD’nin en entelektüel İslami merkezi Islamic Society of Boston Cultural Center’a iki üç haftadır cuma namazına geliyor; Amerika’nın en uzun basketbolcusu Tacko ile beraber. Millet kuyrukta, cemaat kuyrukta. Gençler, çocuklar, yaşlılar, kızlar. Ben tabi çıldırıyorum.” şeklinde konuşmuştu.

AKP’Lİ SÖZCÜ ‘GEREĞİNİ YAPACAKLARINI’ SÖYLEMİŞTİ

BM toplantıları için New York’a gelen AKP’li bakanlar Hulusi Akar, Berat Albayrak ve Ruhsar Pekcan ile AKP Sözcüsü Ömer Çelik’in katıldığı toplantıda konuşan Bozkurt’a AKP sözcüsü Ömer Çelik ‘konuyu takip’ sözü vermiş ve gereğini yapacaklarını söylemişti.

KANTER’İN KATILACAĞI CAMİ TOPLANTILARI İPTAL

Öte yandan ABD’deki sivil toplum kuruluşlarından Zakat Foundation’un başkanı Halil Demir de bir ‘itirafta’ bulunarak, Diyanet’e bağlı dernek ve vakıf ile imamların çalışması sonucu Enes Kanter’in katılacağı bütün cami toplantılarının iptal edildiğini söylemişti.

ENES KANTER: KATLANAMIYORLAR

Boston Celtics oyuncusu Enes Kanter, söz konusu toplantıda sergilenen nefret dolu ifadeleri gösteren videoyu sosyal medya hesabından paylaşarak, “ABD’deki dinimi özgürce yerine getirmeme bile katlanamıyorlar. Türkiye’de bana ne yapacaklarını hayal bile edemiyorum!” demişti.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,7596
Amerikan Doları
0,74068
Euro
7,7327
İngiliz Sterlini
8,6415
BIST
109111
Altın
6,89
Son Güncelleme: 04.06.2020 01:10