Ailem, Manşet

İmamoğlu o vaadini de hayata geçiriyor: İstanbul’da ihtiyacı olan çocuklara ücretsiz süt dağıtılacak

Yerel seçimler öncesi, ihtiyacı olan çocuklar için İstanbul halkına ücretsiz süt dağıtılacağını duyuran Ekrem İmamoğlu, vaadini Dünya Gıda Gününde hayata geçirecek.

 23 Haziran’da İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlık koltuğuna oturan Ekrem İmamoğlu’nun seçim vaatleri arasında yer alan ücretsiz Halk Süt projesi, 16 Ekim Dünya Gıda Gününde, yani yarın hayata geçiyor.

AYLIK 750 BİN LİTRE SÜT DAĞITILACAK

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla düzenlenecek törenle, projenin tanıtımı yapılacak ve ihtiyaç sahibi ailelere halk süt dağıtımına başlanacak. Proje kapsamında ilk etapta İstanbul genelinde aylık 750 bin litre süt dağıtılacak. Bu hizmetten İBB’den sosyal destek alan ailelerin 3-6 yaş arasındaki çocukları yararlanacak. Haftada çocuk başına 2 litre süt verilecek. Bir litrelik UHT sütler ailelere çocuk sayısına göre aylık ya da 15 günlük teslim edilecek. Dağıtımlar İBB ekipleri tarafından gerçekleştirilecek.
Uygulama sırasında ihtiyaç sahibi yeni aileler de tespit edilerek sisteme dahil edilecek. İBB, proje için tecrübesi ve güvenilirliğiyle bilinen Tire Süt Kooperatifi ile sözleşme imzaladı

HALK SÜT YOLA ÇIKTI

İmamoğlu projeyi sosyal medya hesabında ‘Halk Süt yola çıktı’ sözleriyle duyurdu. Ekrem İmamoğlu paylaşımında, ”Halk Süt yola çıktı. İhtiyacı olan tüm ailelere ve çocuklara ücretsiz süt dağıtımımız başlıyor. Çünkü süt her çocuğun hakkı” ifadelerini kullandı.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,5821
Amerikan Doları
0,7161
Euro
7,5687
İngiliz Sterlini
8,4959
BIST
103024
Altın
6,889
Son Güncelleme: 26.05.2020 20:07