Avustralya, Manşet, Video Haberler

Adelaide’de yılan operasyonu: Akıl almaz yerde saklanıyordu

Avustralya’nın Adelaide şehrinde, mutfaktaki fırına yerleşen zehirli yılan, yapılan bir operasyonla yakalandı. Mutfaktaki fırına gizlenen ve yılan yakalayıcı (Snake Catchers) tarafından kıs kıvrak yakalanan yılan, tabiata bırakıldı.

The Advertiser’ın haberine göre; fırının arka bölümündeki kablolara dolanmış olarak bulundu. Operasyonu gerçekleştiren Yılan Yakalama Uzmanı Rolly Burrell olayı şöyle anlattı: “Her zaman olduğu gibi bu tür vakalardan dolayı çok çağırı alıyoruz. Sözkonusu bayanda bizden yardım istedi. Bu mevsim yılanların kış aylarından çıkıp, çiftleştiği bir dönemdir. Dolayısıyla, sıcak yerlere sığınırlar. Yılanlar saklanacak yerler bulmayı çok severler. Tavsiyem, bu dönemde evlerin kapı altlarındaki boşlukları kapatsınlar. Yılanla karşılaşanlar da, müdahale etmeden ve onu görüş mesafesinden kaybetmeden bize başvursunlar”dedi. Burrell, olayın ardından ABC Radiosuna yaptığı açıklamada ise; ev sahibi bayanın kötü durumda olduğunu belirtti.

Sahil boyunca varlar:

Öte yandan sözkonusu Doğu kahverengi yılan cinsi, Queensland’den Victoria’ya, bazen Güney Avustralya’ya kadar Avustralya’nın doğu sahili boyunca bulunabiliyor.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
5,2883
Amerikan Doları
0,84765
Euro
8,6859
İngiliz Sterlini
9,6628
BIST
1110
Altın
7,384
Son Güncelleme: 11.08.2020 18:08