Manşet, Zulüm Günlüğü

Kaçırılan Türkmen’in eşi: Eşim bulundu, Ankara Emniyet’e götürülüyor

Türkmen’in eşi Zehra Türkmen sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “Biraz önce Antalya Emniyetten aradılar Eşimin yakalandığını ve Ankara Emniyete götürüldüğünü söylediler” dedi.

019 yılının şubat ayından siyah Transporter minibüs ile kaçırılan ve bugüne kadar haber alınamayan Gökhan Türkmen’den haber var. Türkmen’in eşi Zehra Türkmen sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “Biraz önce Antalya Emniyetten aradılar Eşimin yakalandığını ve Ankara Emniyete götürüldüğünü söylediler.” dedi. Türkmen, “Bu süreçte destek olan dua eden herkese çok teşekkür ederim… İnşaAllah en kısa zamanda Yusuf Beyin de haberlerini alırız” ifadelerini kullandı.7 Şubat’ta kaçırılan Gökhan Türkmen, OHAL döneminde Türkiye Zirai Donatım Kurumu’ndaki işinden KHK ile atılan 42 yaşında bir kimyagerdi.Şubat ayında siyah Transporter’la ile kaçırılan Gökhan Türkmen ile daha sonra kaçırılan Yusuf Bilge Tunç hakkında bilgi alınamıyordu.

‘BABANIZ KAÇIRILDI DİYEMEDİM!’

Daha önceki açıklamalarında, 6 ve 11 yaşındaki 2 çocuğunun bu süreçte yaşadığı sıkıntıları anlatan Zehra Türkmen, “Babalarının kaçırıldığını onlara diyemedim Sadece bir süre irtibat kuramayacağımızı biliyorlar. Bir yerlerde benim babaları ile ilgili konuşmamı duysunlar ya da görsünler istemiyorum. Ayrıca kendimle ilgili de birçok sebep var burda yazamayacağım.” şeklinde yazdı.Zehra Türkmen şöyle devam etmişti: “Benim amacım eşim için güçlü bir ses olmak. Sesim bazen çıkmasa da bilin ki asla eşimden vazgeçmedim. Hukuki yapılabilecek tüm başvurularımı yaptım ve takipçisiyim Destek veren herkese çok teşekkür ederim Acımı paylaştınız inşallah en kısa zamanda sevinçlerimizi de paylaşırız.”

TÜRKMEN’İN TWITTER MESAJLARI…

Zehra Türkmen’in eşi adına açılan twittir hesabından yaptığı o paylaşımlar;

Neden sürekli yazmadığımı ve meydanlara çıkmadığımı soranlar oluyor. Zorunlu bir açıklama yapacağım Her gün eşimin sesi olayım diye telefonu elime alıyorum ama o kadar çok acı çığlık var ki onları okuyunca paramparça oluyorum. Hiçbir şey yazamadan kapatıyorum.Benim 6 ve 11 yaşlarında iki oğlum var. Birçok kez polis baskınına, annelerinin götürülmesine şahit oldular Gözlerindeki dehşeti ömrüm boyunca unutamam. Zamansız çalan her kapıda dolaba saklanıyorlar. Geceleri sürekli kabus görüyorlar.Neden sürekli yazmadığımı ve meydanlara çıkmadığımı soranlar oluyor. Zorunlu bir açıklama yapacağım Hergün eşimin sesi olayım diye telefonu elime alıyorum ama o kadar çok acı çığlık var ki onları okuyunca paramparça oluyorum Hiçbir şey yazamadan kapatıyorum.

Babalarının kaçırıldığını onlara diyemedim Sadece bir süre irtibat kuramayacağımızı biliyorlar Bir yerlerde benim babaları ile ilgili konuşmamı duysunlar ya da görsünler istemiyorum. Ayrıca kendimle ilgili de birçok sebep var burda yazamayacağım.Bir de dm den gelen bazı önrilerden gördüğüm kadarıyla beklentileri farklı olanlar var. Acımı anlamak için değil de izlemek için takip ediyorlar. Sonu heyecanla beklenen bir film izler gibi. Maalesef bende o oyunculuk yok ve bu yaşadıklarım da film değil. Takip etmeyebilirsiniz.

Benim amacım eşim için güçlü bir ses olmak. Sesim bazen çıkmasa da bilin ki asla eşimden vazgeçmedim. Hukuki yapılabilecek tüm başvurularımı yaptım ve takipçisiyim Destek veren herkese çok teşekkür ederim Acımı paylaştınız inşallah en kısa zamanda sevinçlerimizi de paylaşırız.

Reklam

Döviz - Borsa - TL

Avustralya Doları
4,7614
Amerikan Doları
0,74174
Euro
7,7412
İngiliz Sterlini
8,6518
BIST
109111
Altın
6,899
Son Güncelleme: 04.06.2020 02:11